083- הדף היומי – זוהר הסולם בראשית – רעג-רעד למתקדמים

083- הדף היומי – זוהר הסולם בראשית – רעג-רעד למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר לְעֻמַּת הַמִּסְגֶּרֶת

בלי מסגרת אין אהבה.

מסגרת מתחילה במחשבת הבריאה, שהרי רצון בעליון הוא חוק מחויב בתחתון. לכן על האדם לתפקד בהתאם למסגרת שהטביע הבורא יתברך בטבע. הכול צפוי במסגרת מחשבת הבריאה ולאדם רשות נתונה לבחור במה שממילא הוכן עבורו, לבחור בדבקות בבורא.

רבי שמעון מפרש את מחלוקת ב' הקוים ימין ושמאל. לְעֻמַּת הַמִּסְגֶּרֶת תִּהְיֶיןָ הַטַּבָּעֹת לְבָתִּים לְבַדִּים לָשֵׂאת אֶת-הַשֻּׁלְחָן. מסגרת זה מקום סגור שאינו נפתח, זולת בשביל דק אחד — קו אמצעי, ומאפשר קבלה במסגרת של תודעת אמת. זהו לב נתון למוח, שבא מל"ב נתיבות החוכמה –לב שבוחר בקבלה רק במסגרת נכונה של תודעת אמת.

עולם הבא נקרא מסגרת. תחשוב לפי מחשבה של עולם הבא — זו התודעה שמקשרת אותך לעולם האמת, זה אומר לתת פירוש למציאות מעבר לזמן ומקום, לחיות לפי דעת עליון, ולא ב"מסגרת" חילונית הזרה לאמת ודוגלת ב-"תעשה מה שבא לך, רק אל תפגע באנוכיות שלי". חופש ניתן בתוך מסגרת, אחרת הופך להפקרות!

בתפקוד נכון בוחר האדם למנוע מעצמו חוכמה למרות שיש לו אפשרות לקבל , מפני שרק כאשר יהיו חסדים יוכל ליהנות מהאמת.
את כוח הדחייה מפעילים כל זמן שאין מסך דחיריק — חסדים. עד אז לא לקבל ולהישאר במצב שורוק. התירוץ המטופש לעשות מה שבא לי, או לומר מאז שהייתי קטן רציתי, ככה חינכו אותי — מבחינה רוחנית זה שיא הטומאה. כך למשל אסור לאכול לא כשר –כי זה לא יכול לקשר אותך לבורא.

לְעֻמַּת הַמִּסְגֶּרֶת תִּהְיֶיןָ הַטַּבָּעֹת – שאוזקות את האפשרות לקבל בלי חסדים. למעשה זהו שימוש ביראה — במנעולה, שהיא המסגרת לקבלה לעתיד כשיגיעו חסדים. המסגרת זה לא רק לא לקבל, אלא גם לקבל על פי תנאים ידועים. אין שכר בעולם זה — בפרטיות. רק בעולם הבא הוא המסגרת.

לְבָתִּים לְבַדִּים אלו טבעות העליונות. לֵךְ לֵךְ אומרים לנזיר סחור סחור ולכרם אל תקרב, היות ושם החסדים מכוסים, על כן אם יקבל חוכמה בטבעות, אזי תהיה שבירה. וע"כ כתוב וְהַזָּר הַקָּרֵב יוּמָת, זהו מי שלא יכול לעשות מסגרת לקבלה בעל מנת להשפיע. רק בנזירות אי אפשר להגיע לאהבה. המסגרת קיימת בעולמות עליונים, ועל האדם לקבלה.

המסגרת ליהודי בחינת ג' אבות — מסגרת אברהם היראה, ביטול עצמי. מסגרת יצחק, ויתור על האור, מסגרת יעקב לקבל לאט במסגרת המותר — ליהנות רק מהאמת.

אין תגובות

להגיב