105- דף היומי בזהר הסולם – בראשית שיט-שכ למתקדמים

105- דף היומי בזהר הסולם – בראשית שיט-שכ למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulamsנַעֲשֶׂה אָדָם

הרוצה להגיע לאהבה עם אשתו, צריך לתת לה עצמאות!
אך לא הפקרות.

האדם בנוי כך שיוכל לתקן או חלילה לקלקל. צד האדם שבנו היא הבחירה, וכאשר מיישמים פוטנציאל נפשי זה בפעולה נכונה, בביקוש ותפילה, ניתן להגיע לשלמות התלויה בבורא, להתקשר ולהתחבר.

עצם העובדה שאדם יכול לבקש דבר שלם — בזה הוא עצמו הופך לשלם. כאמור לאדם שלמות התלויה בדבקות בבורא. דבקות זו משמעותה השוואת צורה. זוהי המֶסוּגלוּת של עם ישראל שמחזיק ברצון הגדול לקבל מצד אחד, ובאפשרות להכלילו במידת ההשפעה. עליו להחזיק בשתי אמונות: א' אמונה בשלמות הבורא, ב' אמונה שאנו יכולים וצריכים לבחור בדבקות.

וַיֹּאמֶר יְהוָה אֱלֹהִים לֹא-טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ אֶעֱשֶׂה-לּוֹ עֵזֶר כְּנֶגְדּוֹ, אחרת אין באפשרותו להפגין את מידת ההשפעה.
בכדי להתאמן על שלימות האהבה, צריך שכל אחד יעמוד בפני עצמו, זכר ונקבה עצמאים. לכן לאחר בריאת האדם, וַיַּפֵּל יְהוָה אֱלֹהִים תַּרְדֵּמָה עַל-הָאָדָם, וַיִּישָׁן וַיִּקַּח, אַחַת מִצַּלְעֹתָיו וַיִּסְגֹּר בָּשָׂר תַּחְתֶּנָּה.
ניסר אותו הקב"ה כלומר נתן עצמאות גם לצד הנקבה. עם רצון עצמאי יכולה היא לפעול מעצמה. לאחר קבלת האני העצמי, כל החוכמה היא כיצד להידבק חזרה במקור החיים.

האדם צריך עזר כנגדו. לקחת את חווה האמיתית, היא הרצון לקשר. לילית (חווה הראשונה) היא הרצון לסיפוק אישי, שלא יכולה להיות עזר, שמהותה הרצון לקבל בעלמ"נ לקבל שבאדם.

אין תגובות

להגיב