003- הדף היומי בזוהר הסולם – ויקהל – ז-ט השקפה I תגיות:...

003- הדף היומי בזוהר הסולם – ויקהל – ז-ט השקפה I תגיות: שלוש אשמורות מלאכים בלילה

שיעור שמע
mp3 להורדה

וַיַּקְהֵל  ז – ט

שלוש אשמורות

התרנגול שבנפש קורא להתעורר מהתפיסה החיצונית.

הכוח הפנימי – מלאך גבריאל, זהו הכרוז, שקורא לעורר בני אדם משנתם, זהו קול פנימי באדם, הנותן לשכוי להבחין בין יום ללילה, בין קו שמאל החשוך המרדים את האדם מחמת הדינים שבו, לקו אמצעי, להתעורר לתיקון. אדם קשוב יכול לשמוע קול פנימי זה ולהפנים שהמקרה לא קובע. תמיד יש מעבר למקרה, ועליו לחיות חיים פנימיים ולא רק חיצוניים.

הלילה, זמן ההסתרה מסודר כך לאפשר לאדם את תיקונו, ובעיקר לרכישת אמונה. כוחות המלאכים שהם כוחות מופשטים בתוכו, אין בהם את הכוח ללא צד המורגש, המלכות, הלב שצריך לבוא כשותף לבניה ולתיקון. בחצות לילה מתחיל לפעול מצד האדם קו אמצעי, שאז הקב"ה מתחיל להשתעשע עם נשמות הצדיקים בגן עדן. לא רק הלילה, גם כשנחרב הבית הייתה חשכות בעם ישראל והמלאכים הם אלו שמציינים את מציאות קו השמאל בכו: הן אֶראֶלָם צעקו חוּצה. מהו חוצה? זהו בבל. משום שכל המלאכים ליוו השכינה עד בבל, ושם בכו עם ישראל. וע"כ פָּתחו, על נהרות בבל. וגמרו, זכור ה' לבני אֶדום. כאב גדול היה בחורבן הבית, וצריך אדם להרגיש את החורבן הזה ולהבין ולהרגיש שזו מציאות של השעות הללו.

הלילה, זמן ההסתר, מאד מסודר כדי שיוכל האדם להגיע לתיקונו ובעיקר לרכוש אמונה. בשעות הראשונות עדיף לישון כדי לא לבוא למגע החזק עם קו השמאל ועוצמת הקליפות והדינים השורים בו. התיקון מתחיל מקו אמצעי מצד בני האדם שתיקונו מתחיל בחצות לילה, אשר  מכאן גם שמים וגם ארץ, גם המלאכים וגם האדם באים יחד לומר שירה, וזהו הזמן ללמוד פנימיות התורה. כאן מאיר התרנגול, הקול הפנימי את הצדיקים, ולא את אלו שאטומי לב.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב