012- הדף היומי בזהר הסולם – תזריע לד-לו השקפה

012- הדף היומי בזהר הסולם – תזריע לד-לו השקפה

תזריע  לד-לו

שֶׁיֵּשׁ יִתְרוֹן לַחָכְמָה מִן הַסכלוּת

הכוח לוותר על הרצון לקבל מאפשר קבלה ראויה. קבלה ללא גבולות מחשיכה, ללא ויתור על האור, לא מתקבל האור. חופש אמיתי קיים רק במסגרת גבולות, אחרת מגיעים להפקרות. על האדם להיות מאמין ולא יודע. עליו לוותר על השכל כדי שיוכל להתקדם, לוותר על התפיסה הקיימת ולבוא באמונה לתפיסה נכונה.

מה הגדולה שאמר שלמה ראיתי אני שהחכמה גדולה מהסכלות, כל אחד רואה זאת.

אדם אינו יכול להתקיים בלי הבל פיו. אמר שלמה דבריו, שהעולם מתקיים בהם. ובהבלים שלמעלה כתוב: כי על כל מוצא פי ה' יחיה האדם. פירוש הדברים הוא שבלי התודעה הגבוהה, החיבור לבינה חיי האדם הם כחיי בהמה.

וְרָאִיתִי אָנִי, שֶׁיֵּשׁ יִתְרוֹן לַחָכְמָה מִן הַסכלוּת כִּיתְרוֹן הָאוֹר, מִן-הַחֹשֶׁךְ. לאדם צריכה להיות הכרת הרע, שמתוכה יוכל לבנות את הכלי לבוא לטוב. את התאווה עצמה צריכים כדי לקבל כוח להגיע לטוב. שטות היא פיזור הנפש, וצריך קצת בידור, שטות במידה מועטה כדי להתגבר על הגאווה ולחשוב שאצלו הכל בסדר, וכך לבוא לאמת ולהיכנס למחויבות. המוכנות להבין שאינך יודע, תאפשר לך לבוא ראוי ללימוד, בלי הגאווה. וכך גם בדבר המותר כמו ארוחה. עם המוכנות לוותר יכול האדם למדוד כמה הוא צריך באמת.

אדם חושב שילך בצעירותו לבלוע את הנאות העולם, לא יצליח להימלט מהרס עצמי. על האדם לוותר על אקסטזה וליהנות רק מהאמת. מי שלא יודע קצת לקחת עצמו לא ממש ברצינות, לא יכול לתפוס את העניין בצורה אמיתית. במקום לקחת אור גדול שיחשיך אותך, קח חושך קטן כדי שיאיר לך.

אין תגובות

להגיב