005- הדף היומי בזהר הסולם – מצורע יג-טו שיעור השקפה

005- הדף היומי בזהר הסולם – מצורע יג-טו שיעור השקפה

מצורע יג – טו

שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל לִבֶּךָ

יש לשאוף לאהבה רק בדרך נכונה.

מצד אחד אסור לוותר על קבלת האהבה, שהיא מטרת הבריאה, ומצד שני אסור לצרוך אותה בצורה לא נכונה. התפילין מבטאות את הצורה הראויה לקבלת האהבה. אין אהבה בלי צד שמאל, בלי השתוקקות, אך יש לקשור ולעקוד את השמאל ולהכילו בחסדי הימין. כלומר יש לשתף את הרצון עם ההשפעה.

אומרת כנסת ישראל, השכינה הקדושה לקב"ה שִׂימֵנִי כַחוֹתָם עַל לִבֶּךָ, כַּחוֹתָם עַל-זְרוֹעֶךָ כִּי-עַזָּה כַמָּוֶת אַהֲבָה וגו' חותם שהיא טבעת המלך, הוא חותם הטבעת של אמת, כחותם על לבך, זהו חותם של תפילין שאדם מניח על לבו.

בזכות המלכות, הלב ניתן לקבל את האהבה, וכך על אדם לפייס את אשתו לפני שבא אליה, ולומר לה את עצם מעצמי וגו' ואז אומר לזאת יקרא אישה, שהכל בזכותה.

מַיִם רַבִּים, לֹא יוּכְלוּ לְכַבּוֹת אֶת הָאַהֲבָה

אִם-יִתֵּן אִישׁ אֶת-כָּל-הוֹן בֵּיתוֹ, בָּאַהֲבָה–בּוֹז, יָבוּזוּ לוֹ מים רבים אלו הם זרוע הימים שהוא חסד, שעמו צריכים לקשר קשר התפילין על זרוע השמאל לקיים וימינו תחבקני רק שמאל יעורר דינים וקנאה חזקה, לכן יש לצרף את וימינו תחבקני. כי אין הארת חכמה ששמאל מאירה אלא אם כן תתלבש בחסדים שבימין. עיקר האהבה הוא צד שמאל, התיקון שלה הוא חסדים. החסדים יוכלו לכוון את האהבה אך לא לכבות אותה. אדם האוהב דברים אחרים או חלילה תורות אחרות במקום את הקב"ה, חייב לכוון ולנתב את אהבתו לקב"ה. וכשבאים לאדם השתוקקויות במקום הלא נכון, עליו לתקנם.

אין תגובות

להגיב