123- דף היומי – הקדמת זהר הסולם רנ-רנא למתקדמים

123- דף היומי – הקדמת זהר הסולם רנ-רנא למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מה למדנו היום?

שם המאמר: "ביאור על-פי מראות הסולם, בכתיבת ידו החופשית של בעל הסולם זצוק"ל"

"בעשרה מאמרות נברא העולם"
אתה רוצה להיות אדם? זוהי תוכנית העבודה!

בשבח והודייה לה' יתברך, אנו חותמים בשיעור זה את כרך "הקדמת ספר הזוהר" ומיד ממשיכים את "ספר בראשית" כהמשך ישיר לכרך הראשון זה.

כעת מבאר הזוה"ק באופן כללי ביותר את כל י"ד הפיקודין שנלמדו כה, כדי לתת מבט עילי או מבט מקיף אם נרצה, אודות אותם האמצעים הנדרשים לצורך אותה תנועה, המכוונת לקראת השלמות התכליתית של האדם.

עיקרי היראה והאהבה נמשכות מ-ג' המאמרות הראשונות, כפי שהן שמונחות בבחינת "הראש", שהוא התכנית לפיה צריך להתנהל. ההיפרדות של האדם מבחינת הגאווה האישית, היא זו המחברתו ליראה והאהבה ההכרתיות.נמצא כד כה, כי ג' המאמרות הבאות במסגרת ההכרתית שלעיל, מייצגות את שלמות הרעיון שבבחינת "הראש".

בכדי לבנות את השלמות התודעתית שבבחינת הגוף דראש, דרך ג' המאמרים הנוספים, על האדם לקיים את מערכת השפיטה התודעתית שלו הן מצד הקיום והן מצד השכלול בכפוף להוראות-היצרן, המונחות בבחינת ההכרה.

תודעת הקיום והשכלול, דרכה שופט האדם את המציאות הנקראת בפניו, היא זו המקשרת בין הנברא בעל הרצונות הגופניים, לבין ההכרה העליונה, בהיותה עולה להתחבר עימה (בחיבור זה נקראת "תודעה אמונית"), אולם כל זאת בתנאי שהנברא עושה את התנועה הנפשית הנכונה לקראת מרקם הקשר הקיום והשיכלול המדוברים בשיעור זה.

עד עתה מנה הזוה"ק ו' מאמרים, הטומנים בחובם את ד' המצוות הראשונות, השייכות לבחינת "הראש" וכעת מוסיף הזוה"ק למנות את שאר המאמרים הטומנים בחובם, את עיקרי המצוות המעשיות דבחינת הגוף, שבאמצעיתם יש לאל ידו של הנברא לעשות את התנועה וההכנה הנפשית הנכונה, לקראת השלמות התכליתית של היותו אדם, הבאה בבחינת "יום השבת".

אין תגובות

להגיב