133- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים לט-מ (למתקדמים)

133- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים לט-מ (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר: "וְהָאָרֶץ הָיְתָה תֹהוּ"

האדם בנוי בצורה שלמה, בכוחו לגלות את האני שלו ולעבוד עליו בשלבים.

המאמר מתאר בניית מלכות דאצילות -תשקיף לאני של האדם המורכב מ-ד' בחינות: תֹהוּ, וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ – וְרוּחַ אֱלֹהִים – שיצאה מבינה.
על תֹהוּ שורה שם שַׁ-דַּי שאמר לעולמו די. מצב בו האדם יכול להכיר את עצמו בעיקר מצד גבולות האסור, היות ובשלב זה כוח הבחירה עדיין לא נתון לו, חייב לפעול בדרך של חוקה, שאין לך רשות לערער אחריה.
בֹהוּ שורה השם צְבָאוֹת — זיווג שמוציא מהכוח אל הפועל את רעיון הרצון ליתר דבקות, יסוד – קו אמצעי של צבאות.
צְבָאוֹת מלשון צא מהמקום, ואחר כך בֹא. כל מה שיצאנו לבר מהבורא, תפקידנו לשוב ולבֹא בחזרה לדבקות.
חֹשֶׁךְ – שם אֱלֹהִים, צמצום ב', מקום פנוי לתיקנים-הלב. החושך מייצר מציאות חלל, שהאני האמיתי יכול להיות מורגש, נותן אפשרות לעליית מלכות לבינה. הרגש של האני האמיתי, פרטיות אותה ניתן להקדיש לחיבור.
רוּחַ-שם הויה, התגלות השפעת הבורא. המסך נתאבן לעכב על אור העליון, בכדי לעשות זווג דהכאה להמשיך קומת חסדים מבינה. מיעוט-ירידה לצורך עליה.

רק בשקט שבין המילים, בכלל נמצא שם הויה. כמה שתיגע בפרטים לא תמצא, אלא בחלל, בהרגש באמונה, מסוגל האני של האדם להגיע לשלמות, ע"י שמקבל עליו מיעוט, ויתור על ההשתוקקות המלאה, ובתוספת הרוח שניתנה ליהודי, ובהתלהבות מעבודה זוכים לקשר עם הבורא.
שם הויה הגילוי — כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים. לקבל עליך יגיעה ולקבל בשכמל"ו ואז בקוֹל דְּמָמָה דַקָּה ניתן להשיג דרגת אליהו . מתוך שליטה עצמית, לוותר על עצמך ולהתבונן על הדבר מהצד, בלי שיפוט, זה כוח הבינה.
כל יהודי בנוי מ 4 חלקים+ וְרוּחַ אֱלֹהִים, זה הכלל של ישראל. על האור הגדול ששורה ברוח אלוהים נלמד במאמר יְהִי אוֹר

אין תגובות

להגיב