010- הדף היומי בזוהר הסולם – שמות – כח-ל – השקפה

010- הדף היומי בזוהר הסולם – שמות – כח-ל – השקפה

שיעור שמע:

MP3-הורד

שְׁמוֹת כח-ל

וַיָּקָם מֶלֶךְ חָדָשׁ

קוֹדֵם מְתַקְּנִים אֶת הָרֹאשׁ בָּאֱמוּנָה, וְאָז אֶת הַגּוּף בְּמַעֲשֵׂה.

אדם מתייחס יותר מדי למה שקורה במעשה, כאשר עליו לנסות להגיע לשורש לבדוק מה מתרחש במחשבה, במקור. יש לתקן קודם את הממונה, את ההשקפה ובכך לתקן את המעשה. מלחמה בדבר החיצוני לא תועיל. המעבר הוא מהתודעה העליונה באדם, עד לתודעה המורגשת ממש. קודם תיקון ההשקפה, התפיסה, באמונה, ורק לאחר מכן ניתן לשנות את התוצאה במעשה. וגם מי שמתקשה, לפחות ידע מהו שדה הקרב הנכון – שהוא מקום האמונה במחשבות.

מלך הוא כוח נפשי שמוליך את האדם. זה פלא שישנו פיזור נפשי וכל רגע צץ מלך חדש, שלא ידע כמה טוב היה בשמירת הברית, ואז האדם מפרש כל מציאות בהתאם לרצון החדש שמולך בתוכו. כל פעולה בנפש שמביאה צד גויי אחר לשלוט, לא באה אלא לאתגר את ישראל שבנפש להתיישר ולתת את השליטה לנשמה, המחוברת להשקפה והחוקים העליונים.

עיוורון הפרט הוא באי ראיית הכלל, וכך מוציא עצמו כפרט רשע שפוגע אפילו בעצמו. הדרך היא קודם לתקן את כוח הנשמה, ורק לאחר מכן לטפל בגוף. הכלל הפנימיות, הנסתר, הוא האמת, ואילו החיצוניות לא באה אלא רק לשרת את הפנימיות.

אדם חכם הוא משפיע, שיודע לראות את הנולד, מפני שהוא מסתכל בשורש הפעולה, בעיבורה. כמו שעובר רואה מסוף העולם ועד סופו. לכן אין מה לחפש שטויות ותיאוריות סרק אצל פסיכולוגים כשיש לנו את רבי שמעון.  על האדם לבדוק מדוע הוא נותן בנפשו לדבר לא אמיתי לשלוט. יש לך תכלית כיהודי, למה לתת לשליטה אחרת להוליך אותך. הפיתרון לחפש את המערכה באמונה שלך במחשבות. מחשבה מופשטת וניתן לבדוק על פי היסודות שחכמינו הורישו לנו.

יש לאדם נקודה פנימית הנק' יוסף = עוף, נקודה המחברת אל האמת בעולמות העליונים. אמנם בהשקפה נראה לכאורה שבפנימיות לא מקבלים את האור כמו ברחוב, אך אין הדבר כך. עליך להיות גבר נאמן ושומר על הברית.  התיקון הוא באמונה, בהשקפה העליונה ואותה לתת למלוך על הרצונות

אין תגובות

להגיב