הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא פרק רביעי וחמישי –...

הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא פרק רביעי וחמישי – ל-לא מתקדמים I תגיות: תיקון בפנימיות ולא בחיצוניות

שיעור שמע:
הורד Mp3

—-

 

סיפרא דצניעותא ל- לא

 תיקון ניתן לעשות רק בנקודה הפנימית ולא בחיצוניות.

נה) ויאמר ה' אל משה מה תצעק אלי, אלי הוא בדיוק, דבר אל בני ישראל ויסעו, ויסעו הוא בדיוק. במזל היה הדבר תלוי שרצה להוקיר את הדיקנא והישר בעיניו תעשה והאזנת למצוותיו ושמרת כל חוקיו. כי אני ה' רופאיך לזה דווקא.

כדי לבקוע את הים להציל את ישראל ולהטביע המצרים היו צריכים לגלות אור החוכמה בסוד ע"ב שמות ה"ס ג' קוים המרומזים בג' פסוקים ויסע ויבא ויט, שבכל פסוק יש ע"ב אותיות וז"ש מה תצעק אלי דהיינו לבחינת ז"א כי היו צריכים להמשיך הארת החכמה הגדולה שבע"ב שמות, הנמשך מי"ג תיקוני דיקנא וז"ש דבר אל בני ישראל ויסעו כי אין החכמה מתגלית ע"י ג' הקווים ע"ב תיבות שכל אחת מכילה ג' אותיות, ימין שמאל ואמצע אלא בדרך נסיעה על תלת דוכתי ז"א צריך לעלות ולייצר ביקוש בישסו"ת וכך ניתן לקבל את אור החוכמה.

נו) במזלא הוי תלי דבעא לאוקיר דיקניה כי אז נמשך הארת החכמה ממזל העליון שה"ס תקון השמיני מי"ג תקוני דיקנא המכונה מזל. וז"ש והישר בעינו תעשה היינו קו שמאל שבו נמשך החוכמה המכונה מזל. וז"ש והישר בעיניו תעשה היינו קו שמאל שבו נמשך החכמה המכונה עיניו. והאזנת למצותיו היינו קו ימין שבו נמשכים החסדים מבינה המכונה אוזניים וע"כ נאמר והאזנת. ושמרת כל חוקיו שהימין תמשך ממעלה למטה והשמאל רק ממטה למעלה. כלומר עד כאן צריכים להמשיך וליחד א ג' הקוים זב"ז. כי אני ה' רפאיך להיא דייקא שהרפואה שלי נמשכת ביחוד הזה של ג' הקווים. עין חוכמה ימין, ואוזן שמאל. כדי להשיג רפואה, דהיינו הארת חוכמה, צריך להיות בג' קווים.

פרק חמישי

נז) כתוב, הוי גוי חוטא עם כבד עון זרע מרעים בנים משחיתים, שבע מדרגות הן שזו יצאה מזו: יוד ה' ו' ה' ומפרש י' הוציאה ו"ד במילוי יו"ד והד' התעברה עם הו' ונעשה ה' שאז נעשית הי' הו"י והן ד' מדרגות י' ו' ד' ה' ואח"כ ה' הולידה הו' שהיא מדרגה חמשית והו' שהוא ז"א הוציאה ה' מבפנים באצילות שהיא הנוקבא והיא מדרגה ו'. וד"ו שהם נשמות אדם וחוה הוציאה לחוץ מאצילות שהם מדרגה ז' והסתיר זכר ונקבא דאדם שהם ד' ו' מחוץ לאצילות כלומר שהסתיר פניו מהם שכתוב עליהם בנים משחיתים כי חטאו בעץ הדעת.

נח) בראשית ברא, מאמר, דהיינו מדרגה שלמה, ברא חצי מאמר דהיינו חצי מדרגה, כי בראשית ה"ס חכמה סתימאה דא"א וברא ה"ס חצי המדרגה שהיא בינה ותו"מ שיצאה לחוץ מחכמה סתימאה למדרגה שתחתיה ונזרע בה ג' זריעות חולם שורוק חיריק והם אב ובן, כלומר שמחמת היציאה נעשו חכמה סתימאה ובינה ב' מדרגות היוצאות זו מזו בבחינת אב ובן, שחמה סתימאה היא אב ובינה היא בן. חכמה סתימאה היא סתום והבינה היא גלויה. חכמה סתימאה היא עדן העליון הסתום והגנוז והבינה היא עדן התחתון היוצא לנסיעותיו בג' מקומות בסוד חולם חיריק שורוק ומתגלה הוי"ה י"ה דהיינו מאמר וחצי מאמר, מתגלים ע"י הנסיעה אלקים את, שכתוב אחר בראשית ברא, פירושו אדני אהיה. כי את ה"ס מלכות הנק' אדני ואלוקים ה"ס בינה אחר שחזרה לראש ונעשתה מדרגה שלמה נרנח"י בסוד ה אותיות אלקים שהיא נק' אז אהיה. ימין ושמאל השתתפו יחד, ה"ס השמים שהוא תפארת הכולל חסד וגבורה שהם ימין ושמאל, ואת היא נה"י שכתוב והתפארת והנצח וג' שהם השתתפו יחד. ששמים הוא ת"ת ואת היא נצח והוד. כי כל בשמים ובארץ שהוא יסוד. ונה"י אלו מכונים ז"א הקטן שמחזה ולמטה. הארץ היא מלכות אחרונה שכתוב, מה אדיר שמך בכל הארץ. מלא כל הארץ כבודו. אשר ארץ פירושו מלכות ושיעור הכתוב הו בראשית ה"ס חכמה סתימאה. ברא ה"ס בינה שיצאה לחוץ מחכמה סתימאה ונזרעה בג' זריעות חלם שורוק חיריק. אלקים ה"ס בינה אחר שחזרה לחכמה ונשלמה בחמש אורות נרנח"י. את ה"ס הנוקבא הגדולה שמחזה ולמעלה דז"א, השמים ה"ס ז"א ואת ה"ס נה"י דז"א הנק' הקטן. והארץ ה"ס מלכות. כעין זה פירש הזהר את הכתוב בראשית ברא

נט) יהי רקיע בתוך המים, הוא להבדיל בין הקדש שהוא ז"א ובין קדש הקדשים שהם א"א ואו"א  כי רקיע ה"ס המסך דצמצום ב' העומד במקום החזה דא"א שמשם ולמטה מתחיל ז"א מתחיל ישסו"ת שהוא שורש דז"א ונמצא הרקיע מסך שיש בחזה דאריך אנפין העושה הפרדה בין מקום השלמות לחוסר שלמות, שמחזה ולמטה לא יכולה להתפשט מבדיל בין עתיק שהוא א"א ובין ז"א, הוא נפרד מא"א ע"י הרקיע ונתדבק, שהרי לא נפרד ממש בפה מדבר גדולות שהוא הפה דא"א ששם הדעת שהוא הלשון, שה"ס ז"א שעלה לראש ומכריע שם בין חכמה לבינה ומיחדם יחד. הרי שאע"פ שז"א נפרד מא"א על ידי המסך דחזה שלו שנק' רקיע, מ"מ חזר ועלה ונתבק בראש בסוד הדעת.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pwחנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב