037- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קפא-קפב (למתקדמים)

037- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קפא-קפב (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר הקירטא ( אבן הקֵלַע)

המתפלל לסיפוק האישי לא נענה, או שמקבל בבחינת רָעָה חוֹלָה -עֹשֶׁר שָׁמוּר לִבְעָלָיו לְרָעָתוֹ !

צריך לתקן את הלב שנגוע בחטא האדם הראשון. רשב"י הצליח בתיקון החטא בירידה למקום הנחש, כאשר לקח איתו חבלי הצלה: פנימיות התורה, ואהבת כלל ישראל. כעת – לכל אחד מאיתנו יש את הכוח לעשות זאת — לכוון את התפילה במדויק לאבינו שבשמים.

בירידה ההכרחית למקום הסכנה, אפילו נחש כרוך על עקבו לא יפסיק. בשלב ראשון החשש מהפסקה נובע שלא מקבלים את האור, לכן לא נָחָם אֱלֹהִים דֶּרֶךְ אֶרֶץ פְּלִשְׁתִּים … כִּי אָמַר אֱלֹהִים פֶּן-יִנָּחֵם הָעָם בִּרְאֹתָם מִלְחָמָה וְשָׁבוּ מִצְרָיְמָה. במדרגה השנייה — אהבה כבר מקבלים את האור, ובוודאי שלא יפסיק.

הוּא יְשׁוּפְךָ רֹאשׁ וְאַתָּה תְּשׁוּפֶנּוּ עָקֵב – אתה תשופנו אמונה. הנחש תופס את האדם בעקבו, מצוות שאדם דש בעקביו, באמונתו, בודאי, ומכניס בו ספק נחשי — ניחוש. בסוד לָמָּה אִירָא, בִּימֵי רָע עֲו‍ֹן עֲקֵבַי יְסוּבֵּנִי נוטריקון עקב י'. לקח את האות יוד מסוף המילה עֲקֵבַי, וַיָּשֶׂם מְרַאֲשֹׁתָיו, בראשית המילה, והפך אותה ל — יַעֲקֹב. תפקיד האדם להתגבר ולהפוך את הלב לבחינת ראש.

שלב ראשון יש לזכות באמונה בלי לתת לנחש להפריע, ועולים למדרגת השכל. שלב שני שוב לכרוע ברך לקבלת חסדים בלבד, להכניע את השכל ולעלות מעל טעם ודעת לדבקות בה'.

עליך להיות חזק, לצאת מדירת הקבע של הרצון לקבל, אל דירת ארעי, צילה דמהימנותה, לרכישת אמונה, לבחור בחסדים/השפעה, בניגוד לעצת הנחש שרוצה לקבל חוכמה/שפע במקום השפעה.

אין תגובות

להגיב