049- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רה-רו (למתקדמים)

049- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רה-רו (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר משה וב' משיחין.

הצדיק תמיד רוצה לתקן הכול, ואף מוכן להסתכן ולשלם מחיר לטובת הכלל !

בזמן תיקון בחינות יראה ואהבה (משיח בן יוסף, ובן דוד) אינן שלמות, ואינן יכולות להתאחד, מאחר ובצמצום ב' כל חצי פועל לבד. על האדם הרוצה לזכות לבחינת משיח — גדלות כלי ההשגה, לוותר על האפשרות לתיקון כולל בבת אחת, לצאת לגלות ולגייר רצונות לאט לאט.
משה זו בחינת האמונה הגדולה, שאם נגיע אליה דרך פרטיה, נתקן. לא ניתן לעשות זיווג זה טרם הזמן, וְכֹל שִׂיחַ הַשָּׂדֶה טֶרֶם יִהְיֶה בָאָרֶץ. משה לא נכנס לארץ, הוא לא תיקן את השכינה כראוי במדבר בגלל הערב רב. תיקון זה אינו תלוי רק במשה, אלא גם בנשמות הצדיקים, שצריכים להעלות את כל הניצוצות/הרצונות שבגלות.

שִׂיחַ הַשָּׂדֶה פירושו נשמות צדיקים, זהו שיח אמוני המבטא את המחשבה, הצריכה לבוא כאשר יש אמונה שלמה, שיתוף שיכול לגרום לאהבה. נאמר על משה וְכָל-עֵשֶׂב הַשָּׂדֶה טֶרֶם יִצְמָח עוד לא נצמח הצדיק, למרות שהיה משה רק שורש לגאולות, הגאולה השלמה תהיה עם גילוי הפרטים שכל אחת מהן תפעל באמונה.

אֱמֶת מֵאֶרֶץ תִּצְמָח כאשר משקים אותה במי התורה. וְתַשְׁלֵךְ אֱמֶת אַרְצָה אלו תלמידי חכמים, שיצמחו במי התורה. וְאֵד יַעֲלֶה מִן-הָאָרֶץ וְהִשְׁקָה, אֶת-כָּל-פְּנֵי הָאֲדָמָה. אותיות אד משם אדני – אד הוא השכינה הקדושה שעולה להתחבר עם העליון.

כאשר משה יכנס לארץ, יתגלה במלכות איחוד שני המשיחים. מגלים את משה שקיים בכל דור ע"י ריבוי הפרטים של התפילות — לגלות את הכלל עם הפרטים. אחרי חטא העגל, הגלויות באו בכדי לגלות את הפרטים שיוצאים מתוך האמונה. הגלות גורמת לפירוד שמביא לפירוט ועלינו להחזיר הפרטים לכלל. השלמות תהיה כאשר תתגלה האמונה השלמה דרך פרטיה.

אין תגובות

להגיב