050- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רז-רח (למתקדמים)

050- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רז-רח (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר משה וב' משיחין.

צריך להיות בתענוג רק מהאמת!

לאדם רצון לקבל-יראה, ולהשפיע-אהבה, אותם יש לאחד בכדי להגיע לעיקר: אהבת השם. החיבור אפשרי רק בנקודה פנימית, בחינת משה – האמונה באדם. השורש לחיבור שניטע באדם כבר בתחילה, מרומז במילה וַיִּיצֶר יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הָאָדָם.

חיבור ואיחוד זה יגיע בגמר תיקון כאשר יבא משה ויחבר את שני המשיחים, בהנאה ואושר תמידיים, אך כבר עתה ניתן לקבל הנאה מעת לעת בחינת שבת. אז תלמידי החכמים שבארץ ישקו ויקבלו ממנה מוחין, נשמות הצדיקים — שהם למעשה כל הרצונות שבאדם שרוצים ליהנות מהקדושה, שיש לחבר להכרה העליונה.

המילה וַיִּיצֶר מתארת את הזיווג שבעת ההיא מכניס הקב"ה את ישראל בשמו. וַיִּיצֶר יש בתחלתו ו' וב' יודין, והוא רומז על המוחין הנמשכים מהיחוד של הוי"ה אדנ"י בסוד יאהדונהי. מוחין אלו מצוירים בפנים בסוד חָכְמַת אָדָם תָּאִיר פָּנָיו, שהם שני התפוחים בלחיים והחוטם.

כִּי-מֵרֹאשׁ צֻרִים אֶרְאֶנּוּ וּמִגְּבָעוֹת אֲשׁוּרֶנּוּ – המלה צורים מורה על אלו הציורים של השם הקדוש, שיהיו מצוירים בפנים שלהם. פני האדם באים לתאר את התכלית שעליו להגיע, לכן יש בפניו ציור שמראה גמר תיקון. הפנים צריכים להראות אהבה, ולכן אסור להסתכל בפני אדם כועס שהרי הוא עובד ע"ז.

כאשר ראה אדם את חווה, הבין שהיא חלק ממנו ויכול להתחבר אליה. זֹאת הַפַּעַם עֶצֶם מֵעֲצָמַי וּבָשָׂר מִבְּשָׂרִי. אדם יכול להתחבר למשהו שקשור אליו כבר בשורש — צריך הוא השוואת צורה, וגם השלמה. בגמר תיקון יאיר השפע בקביעות, אך זה נוהג גם במהלך הדורות, בבחינת שבת בעליית העולמות. אין בעולם זה תענוג קבוע, וכעת מכינים כלים.

וַיִּטַּע יְהוָה אֱלֹהִים גַּן-בְּעֵדֶן מִקֶּדֶם וַיָּשֶׂם שָׁם אֶת-הָאָדָם אֲשֶׁר יָצָר. השכינה תהיה הנטע מצד האהבה השלמה ותהיה העדן שלו לנצחיות, זאת כאשר משה יחבר בין שני המשיחים, חיבור שיהיה בחינת גן עדן.

אין תגובות

להגיב