008- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – כב-כד השקפה

008- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – כב-כד השקפה

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ כב-כד

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה בְּסוֹד הַמֶּצַח

נִיתָּן לְהִתְגַּבֵּר עַל דֶאֳגוֹת עַ"י חִבּוּרָם לְחֶסֶד.

פרצוף האדם מתחלק כך שמתחיל מהשֹער שהוא מחוץ לו, לאחר מכן הכתר שהוא המצח. כאמור אין ללמוד ולהסתמך על פרט אחד בחכמת הפרצוף, אלא רק חכם יכול להרכיב ע"י מספר סימנים פאזל נפשי. כל המדובר כאן בחוכמת המצח הוא על גודל הרצונות ומידת השליטה בהם. הקמטים מראים על רשימות מרצון שאינו מתקיים, ונבחנים האם האדם מכפיף אותם לחסד, שע"י כך יוכל להתפייס ולהשלים עם עצמו.

המצח הוא כתר הפנים ותחילת הרצון, כאשר מצח עגול מבטא חסד, ומצח חד – דין. קמטים לרוחב מבטאים דאגת יתר, ולאורך חוכמה.

במצח קטן וחד ואינו עגול זה הוא אדם שאינו מתיישב בדעתו, חושב שהוא חכם, ואינו יודע. נבהל ברוחו, נושךבלשונו כנחש. כמו שאומר שלמה המלך: רָאִיתָ אִישׁ חָכָם בְּעֵינָיו, תִּקְוָה לִכְסִיל מִמֶּנּוּ.

אם הקמטים שבמצחו הם גדולים ואינם בחיבור זה עם זה – כל מה שעושה וחושב הוא לתועלתו עצמו, אינו בעל סוד כלל. זהו הולך רכיל מגלה סוד ודבריו אינם חשובים כלל.

אם המצח קטן ועגול,זה הוא אדם חכם במה שמסתכל, האהבה שלו היא בשמחה. רחמן הוא על הכול, אם ישתדל בתורה יהיה חכם ביותר.

אם שלושה קמטים עליונים גדולים במצחו, הוא בוכה בשעת כעסו, משליך אחר כתפיו כל דברי העולם, הוא מצליח בתורה. כל אדם שיעסוק עימו, ירוויח מדברי העולם האחרים, שהוא אינו מחשיבם.

מצח גדול בלא עיגול, כשהוא עומד וכשהוא הולך, כופף ראשו. זה נחלק לשתי בחינות שיגעון. בחינה אחת שיגעון הנראה, ואנשים אחרים יודעים את שיגעונו, שניכר לכל. והוא כסיל.

אם יש במצחו ד' קמטים גדולים, צוחק בחינם, בלי סיבה, פיו גדול. אין הוא אדם לתועלת, שיגעון מסתתר בו, ובני אדם אינם מסתכלים בו. והוא מתחכם במה שעוסק, ואפילו בתורה, אבל שלא לשמה, אלא כדי להתגאות בפני העם. וכל מנהגו בחשאי ובגאוות הלב, מראה שהוא צדיק ואינו כן.

מצח בעיגול וגדול, הוא פיקח. זיכרון הכול בו. יודע בכל מה שמשתדל, ואפילו בלא אומן שילמד אותו. מצליח בכל מה שמשתדל. ובכסף, לפעמים מצליח ולפעמים לא. נקרא נבון, אינו דואג לדברי העולם, ואפילו שידע שיתבייש בהם אינו דואג ואינו שם על ליבו. רך הלב הוא.

אם ב' קמטים עליונים גדולים במצחו אחד על כל עין וקמט תחתון הנחלק על העיניים. זה חושב מחשבות בפנימיותו, ואינן נודעות לחוץ, משום שאינו מחשיב בני אדם במעשיו.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב