019- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – נה-נז השקפה|☆

019- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – נה-נז השקפה|☆

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ נה-נז

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה סוֹדִי סוֹדוֹת

בִּכְדִי לִהְיוֹת צַדִּיק יֵשׁ לְפֶתַח רָצוֹן מֶרְכָּזִי גָּדוֹל.

אדם צריך רצונות גדולים אשר באים מלמעלה ולא רצונות אנוכיים שהוא מייצר בעצמו. כל הרצונות של קבלה והשפעה צריכים להיות כלולים ברצון המרכזי הפנימי בעל מנת להשפיע, דהיינו השוואת צורה, דבקות וקשר עם הבורא יתברך.

באופן עקרוני צריך אדם ללמוד לפעול בכיוון הפוך לרצון המולד שבו, הרצון לקבל המייצג תנועה של השתוקקות לקבל ממעלה למטה לפרטיות. דחיית האור/השפע היא עבודת החסדים וכיוונה ממטה למעלה, לעשות נחת רוח לבוראו.

תפקיד הגבות בעיניים, להוות מגן שזיעת המצח, הרצון – לא תסנוור את עיניו מלראות את האמת. ואל יחשוב שאם הזיע, דהיינו נתן יגיעה, כבר מגיע לו, אלא כל תמורה שיקבל אם בכלל, היא בבחינת מציאה.

מאחר ובעל הסולם זצוק"ל בחר לא לפרש לנו את המאמרים בנושא הסימנים החיצוניים והקשר שלהם עם הפנימיות, כעת כאשר אנו רואים שאין בכוחנו להבין כמעט כלום, נוכל להעריך ולו במקצת את גודל החשיבות העצומה של פירושי בעל הסולם, עד שדרושה רק קצת ענווה בכדי להכיר ולהוקיר, שבלעדיו לא היינו מבינים כלום בחיים.

אדם בעל העיניים צהובות ובולטות, שיגעון בליבו. מצחו רב, שערותיו מרובות תלויות למטה, רחוקות מעור הראש. הוא נבון. פה מדבר גדולות. שפתותיו בלויות. בעל לשון הרע.

ואם גיד אחד אדום בעין בפְנים, עומד באורך, ושני גידים קטנים תחתיו, ואחד עובר בעיניו. זה יש לו עצה רעה באישה האסורה לו, ועוד העצה קיימת. ואם יפרוש מחטא ההוא, תמצא בעיניו שני גידים דקים הולכים ברוחבו של העין, ואחר אינו עובר ביניהן. וכן במצח. והזמן שנבדל מחטא ההוא, נחשב עד תשעה ימים. כי משם ולהלאה יימחו רשימות אלו וייוולדו אחרים.

עיניים דקות ונהפכים מעט לאדום. זהו נבון. כל דבריו בתשובה. גבות עיניו גדולות, הוא קשה עורף. כשמדבר, מקמט את חוטמו בכעסו או בעת שהוא קשה לב. שם רע עומד עליו. הוא רע בעיני הכול, הכול שונאים אותו. לפעמים מצליח ולפעמים לא.

שלוש שערות גדולות בחזהו על ליבו, שפתותיו בלויות, בעל גאווה עד לשיגעון. בעל לשון הרע.

אם העיניים ירוקות ומעט מצבע אדום הולך ביניהן. במצחו שתי רשימות מצד זה לצד זה, זה מצחו גדול בעיגול. הוא טוב לכל. נותן מכל מה שיש לו לכל אדם. הוא ותרן.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב