021- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – סא-סג השקפה |☆תגיות: חודש...

021- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – סא-סג השקפה |☆תגיות: חודש סיון, קו אמצעי, מזל תאומים, מדע ואמונה

שיעור שמע:
הורד Mp3

א

יִתְרוֹ סא-סג

בַּחֹדֶשׁ הַשְּׁלִישִׁי

בֶּתְפִיסַת חַיִּים נָכוֹנָה, הַמַּדָּע כָּפוּף לֶאֱמוּנָה.

נקודת הפלא בבריאה היא היכולת לייצר כלל, בעזרת צד הבורא שבבריאה, דהיינו יכולת לקיים שני הפכים, ליצר אחדות מנפרדות. הכללה זו הוא המסוּגלות של עם סגולה, רק יעקב שלם – בחינת קו אמצעי, תם יושב אהלים, המכפיף את אהל הגבורה של יצחק משמאל, באהל אברהם, האמונה מימין.

ההוא כלול בשני אורות של ימין ושמאל, כמ"ש: אוֹר זָרֻעַ לַצַּדִּיק וּלְיִשְׁרֵי-לֵב שִׂמְחָה. אור הזרוע לצדיק הוא מידת החסד. קו אמצעי הוא ישות חדשה הכלולה מימין ושמאל.

תאומים שהוא קו אמצעי מחבר בין ההפכים, בין הבורא לנברא, היא התורה בחנית קו אמצעי. כל שאר המזלות, אין להם פה ולשון. ויש ואדם מרגיש חסרון, חשכות, ומחפש אור – כאן עליו לחפש את נקודת החיבור, היא מדרגת תאומים, פה ולשון, תורה שבכתב ובע"פ, פנימיות וחיצוניות וכדומה.

כתוב ברבקה: וְהִנֵּה תוֹמִם, בְּבִטְנָהּ, כתוב חסר א' כי עשיו אינו עולה בעניין התאומים, אלא בגלל יעקב לבדו אומר תומים, כי יעקב הוא זה שמחזיק את הקו האמצעי, ועשיו לא, כלומר יש כאן צד חיוב – קו אמצעי וצד שלילה, החיסרון שעשו גורם במקום זה. בטומאה אין קו אמצעי.  לכאורה אפשר היה לחשוב שהפנימיות שלמה מצידה והחיצוניות שלמה, אך אין הדבר כך. השמאל, החיצוניות אינו דבר שלם וכל תפקידו לשמש לימין שהוא הכלל, וכך תפקיד המדע לשמש את האמונה. גם את צד הרע יש לתקן ולצרף לעבודת השם. לכן אדם עובד במידת בינוני, דהיינו שילוב שמאל וימין, לכן גם צדיק צריך להרגיש את צד הרע. כך בחינת כל אחד מישראל הוא אמת. והתורה ניתנה בחודש השלישי שהוא קו אמצעי. בִּכְדִי לָדַעַת מַה נָכוֹן בַּחַיִּים יֵשׁ לַחֲשׁוֹב דֶּרֶך הִגָּיוֹן שֶׁל קַו אֶמְצָעִי.

 

 

תר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב