030- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – פח-צ השקפה |☆תגיות: תרי"ג...

030- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – פח-צ השקפה |☆תגיות: תרי"ג מצוות

|p style="text-align: justify;">

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ פח-פט

וַיְדַבֵּר אֱלֹהִים

הֲלוֹא כֹה דְבָרִי כָּאֵשׁ, נְאֻם יְהוָה; וּכְפַטִּישׁ יְפֹצֵץ סָלַע. והיו רואים ישראל עין בעין והיו שמחים. כאשר דבר האלוקים מפוצץ את סלעו (האגו) של האדם, אז הוא יכול להתחיל לקבל את התורה האלוקית. כי כל זמן שהוא אוחז בהיגיון הפרטיות שלו, אינו יכול באמת לקבל תורה. וכך יכול אדם לחשוב שהוא כפרט מסוגל להתקשר לקב"ה, אך תורה מתקבלת בכלל.

הר סיני הוא מושג נפשי, שנק' התבטלות לאמת ומי שאינו מתבטל לאמת, דבר ה' לא יפוצץ סלע. ומי שזוכה ביראה ומבטל את האגו, זוכה לקבל תורה. הברית שכרת ה' עם העם נצחית, ופונה בהווה לכל אחד מאיתנו.

כשאדם משכיל לוותר על גאוותו, ופותח את ליבו כפתח של מחט, מלמעלה יפתחו לו פתח כפתחו של אולם להיכנס למחיצת המלך. כדי להשיג זאת על האדם לפרש את החוכמה דרך הבינה, דרך ההשפעה. כל חוכמה שמגיעה לאדם מלמעלה, עליו לקבלה כמו במעמד הר סיני. כיצד – כפטיש יפוצץ סלע, יפוצץ את האגו של האדם, יגמיש את ליבו לקבל דעת עליון.

מי ימלל, דהיינו מי יבטל את גבורות ה' והרי התורה ניתנה מצד הגבורה. אלא צד ימין, החסדים הוא הצד החשוב, וביטול הגבורה בא ע"י המתקת החסדים. גבורה היא כמו ספיקות, כמו חיסרון וחקיקה. דין מבטלים ע"י חסד, ובנפש כאשר מרגישים גבורה גדולה, יש לחפש את הודאי, החסד שיתיר את הספק. הספקות לא נפתרות אלא ע"י הוודאי. לכן כאשר אדם מרגיש כך בנפשו, יחפש מה כן נכון, מה טוב ולא ימשיך לחפור ולחפש חסרונות גדולים יותר.

כאשר יהודי שומע דבר תורה, הוא מרגיש שמשהו זז בנפשו, אך אלו שזה לא מזיז להם, הוא מהסיבה שלא באו לשמוע תורה אלא את עצמם, כפי שאומר שלמה המלך: לֹא-יַחְפֹּץ כְּסִיל, בִּתְבוּנָה  כִּי, אִם-בְּהִתְגַּלּוֹת לִבּוֹ. ורק אם הדברים מתיישבים עם התאווה שלהם הם לכאורה מקשיבים.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב