060- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רכז-רכח (שיעור...

060- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רכז-רכח (שיעור השקפה)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר עבודה זרה, שפיכות דמים וגילוי עריות.

אסור להתקרב לתענוג של החיוּת של מטרת הבריאה שבא לפרטיות!

בהמשך ביאור הזוהר על הפסוק וַיְצַו יְהוָה אֱלֹהִים עַל הָאָדָם לֵאמֹר, מרחיב כאן בנושא גילוי ערווה, אחת משלושת העבירות עליהן נאמר ייהרג ובל יעבור.

גילוי ערווה — נובע מהאיסור להשתמש בפרטיות – ברצון לקבל. מותר להשתמש רק ברצון להשפיע, אך לא בדבר הקרוב אליך.
הסכנה היא בכל פעם שאתה בא לעשות זיווג, דהיינו לקבל חוכמה, ידיעה, תענוג — אתה עלול להיתקל בנְּפִלִים, גִּבֹּרִים, עמלקים, רפאים, ובענקים, שהם בחינות של ערב רב שבאים לחמוס תענוג אסור, שאז העונג הופך לנגע.
יש לעבוד דרך צמצום ב' — דרך ל"ב נתיבות חוכמה — דרך ההשפעה בלבד.

העוברים על גילוי עריות מפרידים בין אות ה ראשונה משם הויה, לאות ה אחרונה ע"י ביטול האות וו שמפרידה בניהן, פוגמים הם בתיקון צמצום ב' ולמעשה מבטלים את ההפסק על הרצון לקבל. כמו למשל עֶרְוַת אִשָּׁה וּבִתָּהּ לֹא תְגַלֵּה, שזה בדיוק חטא עץ הדעת, לקיחת הפרטיות ולומר שזה לא קשור להשפעה, להפריד את הבריאה מהבורא — שממילא זו מיתה — לכן ייהרג ובל יעבור.

הטעם שגורמים לגלות שהאות ו' לא תבוא בין אות ה' לה' כפי שביקש פרעה לעשות כשאמר- יְהוָה הַצַּדִּיק, וַאֲנִי וְעַמִּי, הָרְשָׁעִים. זהו בדיוק ההפסק, האות וו מהמילה אֲנִי — הפרטיות שלי.
הכול מונח בשם הויה ובצורות שמותר לזווג בניהם. אות ה תחתונה היא הרצון לקבל בעלמ"נ לקבל, לכן חייבת היא להישאר כלולה בהשפעה. חלילה ניתוקה הוא למעשה ניתוק ממקור החיים.

וכך גם איסור עֶרְוַת כַּלָּתְךָ לֹא תְגַלֵּה שאם הי' ישפיע אל הכלה שהיא אות ה בעת הגלות, יקבלו אז הערב רב את השפע.
כך גם איסור עֶרְוַת אֲחוֹתְךָ בַת-אָבִיךָ שהן תולדות של אות ה' אחרונה. המלכות נקראת אחות בחינת מקבלת את האור, ואם תבוא עליה — אתה אומר למעשה אני רוצה את האור. אלא האור צריך לבוא כלוואי ולא כסיבה לקבלה.

בצמצום ב' נעשתה הפרדה בין סוגי קרבה לאות ה אחרונה. מכל מה שקרוב אצלך אסור לקבל. מותר לך להשפיע על מנת להשפיע, ורק שם לקבל חוכמה. ומי שמנסה לבטל את מציאות צמצום ב', מבטל למעשה את קיומו, לכן אסור אפילו לחשוב בזה.

אין תגובות

להגיב