064- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רלה-רלו (שיעור...

064- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רלה-רלו (שיעור השקפה)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר וַיִּבֶן יְהוָה אֱלֹהִים אֶת-הַצֵּלָע

בזמן תיקון לא נותנים לאדם את בת זוגו האמיתית!

מלמד כאן על הקשר בין זכר ונקבה, שקָשֶׁה זִוּוּגוֹ של אדם כִּקְרִיעַת יָם סוּף, ורק בגמר תיקון יקבל כל אחד את בת זוגו האמיתית. וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ, הלב הוא צד האישה באדם. יוצא שבזמן תיקון אין לאדם אפשרות להגיע לאהבה שלמה, אלא עבודתו היא בעולה ויורד.

האהבה שלמה יכולה להתקיים כששני הצדדים פעילים בה. היות ופעולת הבורא שלמה, נשאר לנברא לתת את חלקו שכעת הוא מוגבל, כמו עובר שעליו להיוולד ולעשות בעצמו. במסגרת העבודה בתפיסה הגשמית, האימון הוא בעיקר דרך האישה, כמו בכוונות שמברכים בברכת הנישואין על התכלית: אֲשֶׁר יָצַר אֶת הָאָדָם בְּצַלְמו, בְּצֶלֶם דְּמוּת תַּבְנִיתוֹ וְהִתְקִין לוֹ מִמֶּנּוּ בִּנְיַן עֲדֵי עַד. עד אז אנחנו בתהליך של תיקון, ועלינו להכליל שני צדדים/צבעים: אדום זה השתוקקות, ולבן זה הגיונות של השפעה, ונקרא בקבלה גם צֶלֶם – להוסיף להשתוקקות גם השפעה. שְׂמֹאלוֹ תַּחַת רֹאשִׁי זו השתוקקות, גבורה – וִימִינוֹ תְּחַבְּקֵנִי, דהיינו אור החסד לבן, ההשפעה.

וַיֹּאמֶר הָאָדָם זֹאת הַפַּעַם עֶצֶם מֵעֲצָמַי וּבָשָׂר מִבְּשָׂרִי, נאמר על השכינה, שהיתה נערה המאורסה שיש לה רק מצד האודם, השתוקקות, ולאחר שמקבלת לבושי מוחין מצד הטהרה — נקראת אישה.
ובגמר תיקון יזכו ישראל כל אחד ואחד בבת זוגו, וזהו שכתוב וְנָתַתִּי לָכֶם לֵב חָדָשׁ וְרוּחַ חֲדָשָׁה אֶתֵּן בְּקִרְבְּכֶם. מבחינה רוחנית כרגע אין לכל אחד את בת זוגו הראויה, מפני שעדיין אין לנו הגיונות של גמר תיקון, של הסתכלות פנימית של מעבר לזמן ומקום, אך בגאולה האישה – הלֵב החָדָשׁ יאפשרו אהבה שלמה,

יוצא שכרגע צד הלב אצלנו הוא לא האני האמיתי שיכול לאהוב בצורה שלמה בלי גבול, ולכן אין אפשרות להפעיל את מלוא ההשתוקקות שצריך באהבה שלמה.

וכתוב: וְנִבְּאוּ בְּנֵיכֶם וּבְנוֹתֵיכֶם, שהן הנשמות החדשות העתידות להיות בישראל שהם מעצם המלכות כמו שאמרו, אין משיח בן דוד בא עד שיכלו כל הנשמות שהיו בגוף, שלמעשה נשמה זה תענוג מהאמת.
בעת ההיא יוסר הערב רב מהעולם ונחזור לבחינת וַיִּהְיוּ שְׁנֵיהֶם עֲרוּמִּים הָאָדָם וְאִשְׁתּוֹ וְלֹא יִתְבֹּשָׁשׁוּ, שלפני החטא עוד לא היה גילוי לרצון הגדול לקבל. התיקון יושלם כאשר יבולע המוות לנצח, וכל אחד יהיה נתון כולו עם ליבו לבת זוגו.

בזמן תיקון אין אפשרות לאושר מלא, אך אין לוותר ויש לשאוף לזה. החסרונות באים לתת מקור הכוח לתקן. מי שרוצה דבר שלם, עליו להיות גמיש ולהבין שיש עליות וירידות — כך מתקדמים. המצבים שמזמנים לנו מלמעלה הם לצורך אימון.

אין תגובות

להגיב