067- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רמא-רמב (שיעור...

067- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים רמא-רמב (שיעור השקפה)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר תקונא דעלמא תתאה מעלמא עלאה
תיקון העולם התחתון מהעולם העליון.

אסור להשתמש בפרטיות לפני שמעלים אותה להתכלל במידת ההשפעה!

הנברא מתפקד בתודעה שאינה שלמה, והדרך לתקנה היא ע"י חיבורה לתודעה גבוהה. תפקידו לחיות מבחינה נפשית את חוקי העולם העליון, וכך הוא יורש את התודעה הרוחנית, כמו רות שהתכללה בנעמי.

מלמד דרך שלמה הנאמר בשיר השירים – המלך שהשלום שלו — את הדרך להשגת השלמות. למלכות אין לה מצד עצמה כלום, אלא מקבלת הכוח ובונה עצמה מבינה, ושניהם נעשים כאחד. זהו חוק רוחני: שתחתון העולה לעליון נעשה כמוהו.

אַפִּרְיוֹן עָשָׂה לוֹ הַמֶּלֶךְ שְׁלֹמֹה — אפריון פירושו דבר התיקון של עולם התחתון. זו מלכות שעולה להתכלל ולקבל חסדים, תכונת השפעה, דבר שיאפשר לה לקבל חוכמה, זהו התיקון שבְּחָכְמָה יִבָּנֶה בָּיִת.

ישנה תנועה של הטבה הבאה מרצון העליון, שאינה גלויה לתחתון שהוא כעובר. בד"כ חיסרון/שאלה מתחיל מלמטה, אך תנועה זו באה מרצון העליון ונקראת כד סליק ברעותיה לרחם על בניו.
שאמרו חז"ל מתחלה נברא העולם במידת הדין ראה שאין העולם מתקיים – שיתף עמו מדת הרחמים. קיום העולם זה השתתפות מידת הדין ברחמים, כמו כניסה לרחם האם, עושה תשובה ויכול להתחיל לפעול גם את צד הרחמים.

הרצון בתחילה כמו עובר, ורק כשעלה ברצונו — בלי שנדע מהי הסיבה, יצא לפועל. בשלב ראשון יש לגלות לו מציאות השלמות, ואז להראות לו את פרטיותו, ותפקידו להתאימה לחוקי העליון.

אין תגובות

להגיב