061- דף היומי בזהר הסולם – בראשית רכט-רל למתקדמים

061- דף היומי בזהר הסולם – בראשית רכט-רל למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר עבודה זרה, שפיכות דמים וגילוי עריות.

בלי הבנת הסוד לא ניתן להבין כלום !

בעת שהערב רב מעורבים בישראל אין חיבור באותיות שם הוי"ה, אך מאידך ההפרדה בזמן תיקון מאפשרת עבודה הדרגתית ברצונות.
ומיד שימחו מהעולם, נאמר באותיות השם של הקב"ה, בַּיּוֹם הַהוּא יִהְיֶה יְהוָה אֶחָד וּשְׁמוֹ אֶחָד. אז ניתן יהיה להגיע לשוויון בין הבורא לנברא שייתן את כל הצד שלו לקשר, וכך תהיה אהבה שלמה.

אומר רבי חיים ויטאל זצוק"ל לא ניברא יהודי אלא ללמוד פנימיות, דהיינו תורת אצילות. תורת בריאה אינה שלמה, אלא באה כאמצעי בכדי להגיע לתורת אצילות.
היות ותפיסת האדם מהפרטים לכלל, מחוסר שלמות לשלמות, אין לו ברירה אלא לעבור דרך תורת בריאה: גמרא, משנה, הלכות — בכדי להגיע לתורת האצילות — הסוד. אך יש להבחין בין השפחה לגבירה, בין החיצוני לפנימי.
אמנם צריך גם את התורה המפרטת, אך בהתעסקות מרובה בפרטים, מרוב עצים לא נראה היער. צריך ללמוד, אך לא לדוש בהם יותר מדי.

תַּחַת שָׁלוֹשׁ רָגְזָה אֶרֶץ… תַּחַת-עֶבֶד כִּי יִמְלוֹךְ… וְשִׁפְחָה כִּי תִירַשׁ גְּבִרְתָּהּ. המשנה היא לא הגבירה, אלא היא משנֵה לתורת אצילות. שאם אדם זיכך, כלומר הגיע למידות של השפעה -נעשית לו לעזר. אך אם יפעל שלא לשמה, בלי לכוון להגיע ללשמה, תהיה כנגדו ותיעשה לו סם המוות.

משה — נקודת האמונה באדם, הוא בחינת אדם ראשון, שבגלל הערב רב, נקבר מחוץ לארץ הקדושה, וְלֹא-יָדַע אִישׁ אֶת-קְבֻרָתוֹ עַד הַיּוֹם הַזֶּה. עדיין אין ראוי הדור לתורת אצילות — הגבירה, ונאלץ בזמן תיקון לעסוק במשנה. לכן יש ללמוד את חוכמת הקבלה, אך בתנועה שלמה שכוללת גם את הפרטים.

בתפיסה משובשת המשנה היא גבירה והקבלה שפחה. הבעיה היא שלא נותנים באמת לנפש את השליטה, וזו הסיבה שלא יודעים היכן קבורה האמונה. החיוּת האמיתית ביהדות נמצאת בחכמת הקבלה.

חיות יש רק בתורת הסוד. להבין רק מצד הלכה זה חטא, זה לומר שהשפחה היא הגבירה.

אין תגובות

להגיב