071- דף היומי – זוהר הסולם בראשית – רמט-רנ למתקדמים

071- דף היומי – זוהר הסולם בראשית – רמט-רנ למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר תיקון עולם תחתון מהעולם העליון.

כיצד ניתן לקבל תענוג אמיתי?

בשלב ראשון חולם, מחשבה מופשטת, מבטל עצמו כקטן המקבל מהעליון. שורוק — השלמת כלים, מגלה את ההשתוקקות הגדולה, אך זו אמת שלא ניתן להשתמש בה בלי ליצור לבושי מוחין של אורח בעולם ולא של בעל בית גאוותן.

ראשית חוכמה — ביטול עצמי לאחר שיוצרים ברית חזקה ומסכימים לוותר על כל הרגשות, להקפיא אותם. מצד שני אי אפשר עם רגש שאינו נכון. לכן יש להקפיא את הרגשות, ולאחר מכן להפשירן לתבנית אמונית, להשפעה.
במאבק הנפשי הפנימי בין ימין ושמאל, מי שצריך לנצח זה החסד, אך בלי להביס את שמאל — לא מבטלים אותו כפי שמבקשים ב"תורות המזרח".

הבינה נקראת מחשבה, המלכות נקראת רצון. נהר הנמשך ויוצא מהמחשבה – וְנָהָר יֹצֵא מֵעֵדֶן לְהַשְׁקוֹת אֶת-הַגָּן, הם ג' אותיות אל"ה שיצאו לחוץ מהמחשבה הנקראת אלהי"ם, ונשארו אותיות "מי" — השפעה בלבד.

בְּרֵאשִׁית בָּרָא אֱלֹהִים אֵת הַשָּׁמַיִם וְאֵת הָאָרֶץ פירושו, שהוציא מתוכו קול והוא נקרא קול השופר, והשמים שולטים על הארץ בכוח המוחין שקיבלו מבינה, ונקראים חיי המלך העליון.
אִם-יִתָּקַע שׁוֹפָר בְּעִיר וְעָם לֹא יֶחֱרָדוּ — ברור שהמלך רוצה את טובתנו, יש להקשיב כל הזמן לבורא שמדבר אלינו. לא למה אני רוצה, אלא להקשיב לקול השופר של התורה שהולך וחזק.

כאשר אדם מרגיש בעל הבית, הוא שקוע בבעיות, יתלה זאת בביטול תורה. בהכרה מבינים, ברגש לא תמיד שמים לב. החסרונות בלב ניזונות מחינוך קלוקל, לכן יש להבטל למחשבה העליונה. החוכמה שניתנת לתחתון, מופשרת על ידי חסדים, מההכרה לתודעה ומכאן ללב.

אין תגובות

להגיב