033- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – צז-צט השקפה I תגיות:...

033- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – צז-צט השקפה I תגיות: נפש רוח ונשמה-

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה צז- צט
נפש רוח ונשמה
אל תהיה יווני, פעל באמונה מעבר למקרה.
אדם שטמון בתוך המקרה ללא קשר לעולם הרוחני, חושב הוא שהמצב קובע, הוא מחוסר אמונה שהיא המקשרת בין האדם לצלם. אין רוחניות בלי אמונה, אדם כזה הוא היווני שרוצה להבין רק את המקרה בשכל.
לאחר ראש השנה מגלים לאדם את כל חומרי הגלם, הם רצונותיו ובוחנים האם הוא מנהל אותם כראוי מבחינה פנימית. בסוכות רוכשים אמונה ואז בודקים את הצלם, שזו תבנית ההיגיון שדרכה הוא מפרש את המקרים, האם הם עומדים בחיצוניות בפני עצמם, או האם הם קשורים להשם. בצלם יש מדרגת נפש לקיום, רוח המאפשרת תנועה וגדילה, ומדרגת נשמה למי שבאמונה מחפש את הקשר לעליון. ללא אמונה זו הופך האדם לגשמי, לרדוף ולנטל על העולם בכך שאינו משפיע את חלקו. זהו אדם שלא השכיל לרכוש בסוכות אמונה, הוא נגרע מהעולם, ותאלץ נפשו להתגלגל עד שיתקן את המקרים הדרושים עם תנועת הרוח לקשר עם הבורא.
ונכרתה הנפש ההיא מלפני, אני ה'. דהיינו נכרתה מהמדרגה הרוחנית מלפני, שאינו שורה עליה הרוח אין לה רוחניות, לכן אין לה חיבור במה שלמעלה, ואינה יודעת כלל מאלו הדברים שבעולם ההוא. וזו היא נפש כבהמה. נמצאת בעולם העליון ואינה מבינה מה קורה שם. לכן לימוד קבלה מאפשר להכיר מראש את המקום אליו הולכים, עולם עליון בו אין את תודעת הזמן ומקום. הלומד פנימיות מתרגל חשיבה והרגשה, שזו מעין הגעה לשטח חדש לאחר לימוד מדויק של המפה. לכן תפקיד האדם בזמן תיקון לבדוק כל הרגשה האם היא קשורה באמונה לרוחניות, זוהי הרפואה הנפשית, וזו אחריותו לסדר את העולם הבא שלו ושל האנושות כולה.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב