091- דף היומי בזהר הסולם – בראשית רפט-רצ למתקדמים

091- דף היומי בזהר הסולם – בראשית רפט-רצ למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר אִם-לֹא בְרִיתִי יוֹמָם וָלָיְלָה

קבלת אור הולדה בלי פריעה, מביאה לעזות פנים!

מלמד הזוהר: מל ולא פרע כאלו לא מל, משום שמילה ופריעה הם ב' מדרגות. מילה הוא זכור ופריעה היא שמור, מילה הוא צדיק, ופריעה היא צדק, שנאמר שמור וזכור בדיבור אחד – בשבת.

כשמלים ולא פורעים הבעיה היא שלא נשמרים בברית, שכל המוחין תלויים בה. מלמד הזוהר שכיוון שעזבו את הברית שיש להגיע לאהבה עם ה' לכן יצאו לגלות.
לא מספיק להסיר את הרצון לקבל בעלמ"נ לקבל, יש גם לקבל בצורה נכונה. הפריעה, הגילוי וזיווג דהיינו קשר הם דבר אחד.

העולם בנוי מצד זכר המשפיע וצד הנקבה – הבריאה. חייבים את הצד המפריד בכדי לחבר. כשיש מחלוקת לשם שמים – לשם התכלית, שבאה לחבר — סופה להתקיים. ההפרדה שגורמת ליציאה מההיכל החוצה לשערים באה מגאווה, שגורמת לדור במקום אחר.

במחלוקת יש לראות מהי הנקודה הנכונה בכדי לחבר את שתי הקצוות, להביא לאחדות בין זכר לנקבה, כמו מוח ולב. כל השלום הוא על בסיס של ברית, שחייב לכלול את שני הצדדים. השמירה עצמה זה לא רק לחבר, אלא לראות ולכבד את זה שיש פרטים שונים, ולראות את המשותף.

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים יְהִי רָקִיעַ בְּתוֹךְ הַמָּיִם וִיהִי מַבְדִּיל בֵּין מַיִם לָמָיִם. הבדלה היא תחילת הברית, ובקדושה עליונה זה השורש של המחשבה, וכך נכון שתהיה המחשבה. תסכים לעשות חיבור למעלה, תתקן את ההשקפה מבחינת הזמן, ורק לאחר מכן תבוא לחיבור בלב.

ניתוק שלא בשביל חיבור פוגם, כך ראיית הפרטים שלא בכדי לגלות את הכלל.
בקבלת אור ההולדה בלי פריעה, יוצאים לעזות פנים, כאילו לתחתון בגאוותו יש כוח לפעול לבד.לא תופסים בראיה פרטנית בשביל עצמה, אלא בשביל לראות את הגינה בערוגותיה.

אין תגובות

להגיב