045- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – קלג-קלה השקפהI תגיות: זהב...

045- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – קלג-קלה השקפהI תגיות: זהב כסף ונחושת

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה קלג-קלה

זהב וכסף ונחושת

לאחר בניית המשכן בלב, צריך האדם לראות בנפשו איזה סוג עבודה נצרך: כאשר צריך לחזק את ההתבטלות בנפשו – זו עבודת הכסף, וכשצריך לעורר קו שמאל להשתוקקות – זהב וכשצריך את החיבור יפעל את בחינת הנחושת שמכניעה את הדין. קו אמצעי מצד גודלו קטן יותר למרות שהוא חשוב יותר. צריך שמחה, אך גם עונג דהיינו הרגשה שמתקדמים בעבודה. רוב היום צריך לעבוד את קו ימין – שמחה, אמונה. אך בכדי להתקדם יש לשלב במהלך היום גם ביקורת (כחצי שעה) – השמאל, שאז הוא בודק ומצטער מהריחוק מהשם. אין התקדמות בלי קו שמאל. מציאות תודעת הזמן מאפשרת את העבודה בשני הקווים, פעם בהכללה ופעם לראות את הפרטים שמפרט השמאל, ואז לשלב ולראות את כללות הגינה בערוגותיה. יכולת האדם לתפוס את הכלל היא דרך הפרטים.

שמחה צריכה לבוא ממעשי השפעה, אז למה כתוב יין ישמח לבב אנוש, שיין הוא קו שמאל שבלעדיו אין שמחה, לכן כאן משתמשים בבחינת הזהב. וכשנצרך לרחמים ישתמש בכיסופים להשם, בכסף בידיעה שהבורא ברא את הבריאה עם תכלית.

וַיַּעַשׂ מֹשֶׁה נְחַשׁ נְחֹשֶׁת, והיה יודע המקום של היתוך הזהב, הכנעת קו שמאל לימין, ע"י דינים של נחושת, קו אמצעי, משום שהנחש מלשון נחושת, והיה יודע מקומו. שהרי הקב"ה לא אמר לו, אלא, עשה לך שרף, והוא בא ועשה נחש נחושת. מה פתאום משה משנה, שהרי כתוב לא תוסיף ולא תגרע. אלא זו הפעולה שהתחתון צריך להיות מאותגר אליה, לעשות את ההכללה הזו. ה' אמר לו עשה לך שרף, דהיינו מלאך שזה כוח להתגבר על המגפה, על המצב שהגוף, השמאל שולט.  משה ראה שצריך להילחם, כמו בחינת התכלת, להילחם בדין ע"י הדין. ע"י כך שאדם מוכן לקבל על עצמו את העשייה במצוות, וגם את העונש/תיקון במידה ולא עושה, שזה מעיד על חיפוש האמת. בזה שמשה מוכן לקבל את הדין, שנגד המגפה, נהפך לחסד.

צריך להילחם בקליפה עם הכוח של הקליפה. הזיוף של האות ק' נתפסת דווקא באות ה אחרונה שהיא דומה לה. אות ה אחרונה יכולה להתחבר לקדושה או חלילה לקליפות. יבחן אדם את עצמו, האם חלילה רוצה להתחבר לאשת זנונים, דהיינו שרוצה לפרנס את התאוות הפרטיות, או שמשכיל לרצות שליבו יהיה בבחינת אשת חיל.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב