048- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – קמב-קמד השקפהI תגיות:...

048- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – קמב-קמד השקפהI תגיות: מלאך מוות

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה קמב- קמד

וְהִנֵּה טוֹב מְאֹד

מלאך המוות הוא טוב מאד.

וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-כָּל-אֲשֶׁר עָשָׂה, וְהִנֵּה טוֹב מְאֹד, זהו מלאך המוות, אשר תפקידו להחזיק את הרצועה שמכה במי שסוטה מהדרך ומחזיק בתפיסה שהמקרה קובע ובכך מביאם לתיקון. הטוב שבמלאך המוות הוא שהוא שולל את השלילה, את העולם הזה.

אנשים יראים מפני הרצועה שתכה בהם, ויראה זו מביאה אותם לתשובה. השאלה היא כיצד רואה אדם את העונש, אם רואה כנקמנות של ה' אזי אינו מבין כלום ואין זה מועיל, אלא ההיפך גורם לאדם ריחוק. אך הבנה אמיתית היא שהעונש הוא תיקון שבא ליישר את האדם בדרכו. כל דבר נבחן על פי המטרה. מאחר והמטרה היא לעשות את רצון השם, אז גם הרצועה כאמצעי, טובה. חוסך שבטו (שבט מוסר) שונא בנו. לכן על האדם להסיר גאוותו ולחפש את הביקורת שתבנה אותו. רצועה זו טובה גם בגשמיות, למשל כאב שמביא את האדם לטפל בבעיה, או צפצוף במכונה שמזהירה מפני תקלה אפשרית.

האדם הוא המלך העולם הזה, אשר עשה האלוקים את האדם ישר, והמה ביקשו חשבונות רבים דהיינו במקום חשבון של יחידו של עולם, בקשו חשבונות של נפרדות. עשה אותו ישר, ואח"כ חטא, וגורש מגן עדן.

תפקיד מלאך המוות להפשיט את האדם מלבושי העולם הזה, דהיינו מאשליית התודעה של זמן ומקום, ולהלבישו ברוח חדשה של גן עדן כאשר מדובר בצדיק. ומי שאינו צדיק וחושב שהעולם הזה הוא האמת והתכלית, אין הרצועה מועילה לו עד שנכנע או מוחזר בגלגול, כלומר מלאך המוות מרחיק את האדם מהתפיסה שהמצב קובע, שהמקרה הוא הדבר האמיתי.

היות ומה שמשיג האדם בעולם הזה הוא בתודעה גשמית, ובעולם האמת התודעה הגשמית אינה אמיתית. יש ערך גדול שכבר כאן ילמד האדם תורה ובעיקר את הפנימיות, ויוכל להבין את האמת כשיגיע לעולם האמת.

ראה, כמה רחמיו של הקב"ה על בריותיו, שאפילו רשע ביותר, והרהר בתשובה, ולא הספיק, זה מקבל עונש בוודאי על שהלך מעולם בלי תשובה, לאח"כ, רצון ההוא ששׂם בליבו לעשות תשובה, אינו נעדר מלפני מלך העליון, חוץ מהרהורי עבודה זרה אשר בדקות זו התפיסה שהמקרה והכוח הגשמי קובע.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב