100- הדף היומי – זוהר הסולם בראשית – שט-שי למתקדמים

100- הדף היומי – זוהר הסולם בראשית – שט-שי למתקדמים

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

יְהִי מְאֹרֹת

על האדם הרוצה ללכת בדרך אמיתית, לקבל את חוקי הכוכבים כפי שמלמדת התורה בלבד!
התורה מלמדת אותנו את צמצום ב' והחיבור הנכון בין הלב למוח. עכו"ם משתמשים באסטרולוגיה מצד החושך ולכן הזוהר מזהיר לא להתעסק בתורות הגוים.

יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ הַשָּׁמַיִם וג' וְהָיוּ לְאֹתֹת וּלְמוֹעֲדִים וּלְיָמִים וְשָׁנִים וג' וְאֵת הַכּוֹכָבִים וג' וַיִּתֵּן אֹתָם אֱלֹהִים בִּרְקִיעַ הַשָּׁמָיִם, לְהָאִיר, עַל-הָאָרֶץ וְלִמְשֹׁל וג'.
רקיע זה מקום של גבול המייצר חוקים במסגרתו פועלים הכוכבים. בנפש אלו הערכים, הכוחות הפועלים במסגרת לוגית ברורה, שאינם יכולים לצאת מגבולם, אלא ע"י הדמיון מאפשר מעבר מרקיע לרקיע.
בין הלב למחשבה יש את התודעה, והיא המאפשרת את התיקון ושינוי הלב, לכן הכוכבים משפיעים בלב בהתכללות, ועולם המעשה מונהג כפי חוקי העליון למעט עיוותי זמן ומקום הנוהגים כאן.

לכאורה אין הכוכבים צריכים לשלוט בלב אלא, מכוח שיתוף המלכות בבינה. התועלת היא בכך שניתן לתקן בהדרגה את המלכות שהיא עצם הבריאה, אף שזה רק בהתכללות. עצם המלכות שנגנזה תתוקן לעתיד לבוא בחינת ה' ימלוך לעולם ועד.

כאשר רוצים להבין את התיקונים בעולם הזה, ניתן ללמוד מהתיקונים בעולמות העליונים, בהם פועלים אותם חוקים דכתיב וּמֵעוֹלָם עַד-עוֹלָם אַתָּה אֵל, שיורה שכל שישנו בעולם העליון, עבר ונתקן בעולם התחתון.

דרך הכוכבים מנהיג ה' את העולמות, בעיקר בנושא הזמן, שלפי מיקומם נקבעים המועדים, כאשר לכל זמן יש תפקיד בעולם. ה' מֶלֶךְ ה' מָלַךְ ה' יִמְלוֹךְ לְעוֹלָם וָעֵד.
הִנֵּה אֲרוֹן הַבְּרִית אֲדוֹן כָּל הָאָרֶץ – ארון הנוקבא וכאשר היא מחוברת ומתכללת עם האדון, היא נק' בשם הזכר. כאשר יתגלה בעתיד הקשר בין הארון – המלכות לבין הברית — היסוד, המשפיע, אז בזיווג זה יבוא משיח בן דוד.
לב האדם לא יכול לשלוט בלשון הווה אם הוא לא מחובר לשֹכל העליון הישר. רק בחיבור הוא בחינת מֶלֶךְ, אחרת יקרא ימלוך לאחר שיתוקן.
הכוכבים השולטים ברקעים העליונים מצד הזמנים, מגלים לנו מה צפוי לעתיד לבוא, כיצד צריכה להיות השליטה. ישראל מעל המזל — שיכולים להכליל מלכות בבינה.

מְאֹרֹת חסר וו זו קללה כאשר משתמשים לא נכון בכוחות הנפש, שאז מושכים את האורות לקליפות. עצם הפרטיות לא יכולה לשלוט בזמן תיקון. לעתיד לבוא ה' יִמְלוֹךְ לְעוֹלָם וָעֵד.

אין תגובות

להגיב