071- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – ריא-ריג השקפה I תגיות:...

071- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – ריא-ריג השקפה I תגיות: אמונה, חיבור עליונים ותחתונים

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה ריא- ריג

אַתָּה הָרְאֵתָ לָדַעַת

אין חיבור לעליונים אלא ע"י האמונה.

חוכמת הקבלה היא אמונה ולא מדע המנסה לשווא לדעת בשכל. האמונה אותה יש להשיג כאן, היא סוד הסודות – אַתָּה הָרְאֵתָ לָדַעַת, כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים:  אֵין עוֹד, מִלְּבַדּוֹ. לדעת דהיינו להתחבר כִּי יְהוָה הוּא הָאֱלֹהִים שכל פרט שהוא שם אלקים, כפוף לכלל שהוא שם הויה. זהו כלל של כל האמונה, של כל התורה, הכלל של מעלה ומטה שהויה הוא האלוקים. כל מה שנראה לאדם כדין, הוא למעשה רחמים.

בשעה שרצה הקב"ה לברוא את האדם, עמדה לפניו הנשמה כפי שתהיה בעולם הזה על כל הטבעיים וההשתוקקויות שלה. לפני הירידה לעולם, ממונה בשם הריון לוקח את הנשמה לפני הקב"ה עם כל התיקונים שעליה לעשות, דהיינו לקנות אמונה. זה תפקיד הנשמה וזהו רצונה לרדת לכאן למעבדה לתיקון, כדי להגיע לתכליתה. תיקון אינו אומר שיש משהו מקולקל, אלא שישנה מטרה ותכלית אליה עדיין לא הגיע, כלומר לא קלקול אלא להתקין עצמו לעלות מדרגה, וכל תיקון הרצון הוא לפי המטרה להתקדם בסוד האמונה.

השם אחד ושמו אחד זו שלמות של כל אחד בנפרד, וכאשר כל אחד מהם שלם, יכולים לבוא באחדות שניהם ואז הויה הוא האלוקים. רק שני שלמים יכולים להתאחד בייחוד שלם, לכן יש לדון האם היחד עושה אותם שלמים או הפרטים השלמים עושים את היחד שלם. התשובה היא שכאשר כל אחד מהפרטים מקבל על עצמו את היחד שהוא הכלל, אז יכולים הם לבוא לראות את הכלל השלם יחד. זו עבודה ממטה למעלה של כל הפרטים וגם הכלל מלמעלה שהוא שלם, ויש לגלותו.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב