הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא – פרק שלישי- כו-כז השקפה...

הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא – פרק שלישי- כו-כז השקפה I תגיות: כלל ופרט

שיעור שמע:
הורד Mp3

סיפרא דצניעותא כז- כח

פרק שלישי

כשהכלל שולט זו קדושה וכשהפרט שולט זו טומאה.

באדם הפרט הוא הרצון לקבל, והכלל הוא הימין, האמונה. נצרכת בדיקה זהירה מה שולט אצלו בחיים, האם הרצון הפרטי או שהרצון הכללי הוא ששולט על הרצונות הפרטיים. בעם ישראל רצון הכלל שולט.

ישנה תנועה נפשית טבעית של השתוקקות ומשיכה של אור/שפע ממעלה למטה, וזו בדיוק הסכנה של סיפוק הפרטיות. כאשר מקבלים תענוג גדול שלא ניתן לעמוד בו הופכים להיות נצרכים לו כמו נרקומנים, אפילו כשהדבר נוגד את הקדושה על האדם לרכוש טבע שני, ולפעול בכוח דוחה, דהיינו ממטה למעלה שאז הוא פועל את הימין, האמונה, החסדים, ואז תפילתו מתקבלת. התנאי המקדים הוא הסכמה להתבטל מהגשמיות לגמרי, להקריב את צד הבהמה, הרגשות שבו – שזו עבודת היראה המוטלת על האדם, ולאחר מכן ניתן להגיע לאהבה. להסכים שהוא פרט בתוך הכלל הגדול, הבורא יתברך.

לפני שבא לבקש בתפילה, עליו לעשות מאמץ גדול מצד עצמו כפי הכתוב: כֹּל אֲשֶׁר תִּמְצָא יָדְךָ, לַעֲשׂוֹת בְּכֹחֲךָ עֲשֵׂה. יבקש רק על מה שניסה ולא הצליח.

בניגוד לטבע האדם, דרוש הכוח לוותר על הקבלה ולומר הפרטיות שלי מטה בחשיבות והעליון וודאי מעלי בחשיבות, אז הימין, ההשפעה מתפשט ממעלה למטה

רק הקו האמצעי יכול לקבל את הארה כראוי, ולכן רק ביחד, צד הזכר והנקבה מאפשר את החיבור לאהבה. כאשר קו שמאל שולט, צד הנקבה זהו מצב של דינים ושליטה לס"א בו הנקבה שולטת על הזכר. בקדושה הזכר שולט על הנקבה אך לא שליטה של רודנות אלא הנהגה.

בכל אופני התפילה צריכים כוונה גדולה בעיקר כשעונים אמן שהוא גימטרייה הויה אדני שהוא כנגד המוח, דהיינו לעבוד למעלה מהדעת, הויה אלקים כנגד הגוף, עבודה במוח ולב.

בתוך האדם יש את כל הדצח"ם כאשר צד הבהמה הוא עולמו הנפשי, הרגשי. וכאשר רוצים להקריב קורבן אמיתי שבא להגדיל את צד האדם, מקריבים את צד הבהמה. רק מי ששואף לדרגת אדם רשאי לאכול בהמה, ולא מי שבא להזין את הבהמה שבו דהיינו את עולם הרגשות הפרטיים שבו.


אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב