הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – לא-לג השקפה I תגיות: יצר...

הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – לא-לג השקפה I תגיות: יצר הרע, שלמות

׳©׳™׳¢׳•׳¨ ׳©׳ž׳¢:
׳œ׳”׳•׳¨׳“׳” Mp3

וְאַתָּה תְּצַוֶּה לא-לג

ובמדבר אשר ראית

היצר הרע אומר שאי אפשר להגיע לשלמות.

יש ואדם חווה מדבר רוחני, של קושי נפשי ומצב רוח ירוד, ואז עליו להיזהר לא לחטוא. המדבר הוא "המגרש הביתי" של הנחש, ונדרשת אמונה שבהשגחה מעמיסים עליו יגיעה בהתאם למדרגתו, כדי שיוכל לנצח בתחבולות, בלי להיכנע לס"א, ואל יֹּאמְרוּ, אִישׁ אֶל-אָחִיו:  נִתְּנָה רֹאשׁ, וְנָשׁוּבָה מִצְרָיְמָה. עיקר ההצלחה של היצר הרע, שמכניס ספק באדם שאין הוא מסוגל להגיע למטרה. ועל מי שנופל נגזר ללכת ארבעים שנה במדבר, כנגד ארבעים מלקות של בית דין. זהו בדיוק חטא המרגלים שבנפש, שאי אפשר לכבוש את הרצון ישר-אל.

בכדי לאמן ולחזק את האדם, כדי שידע מתי הוא מוכשר ומתוקן לאכול חמץ, כלומר להשתמש באמונה באגו מצומצם. לצורך אימון זה עליו לעבור סוג זה של גלות, וכאן הוא נבחן האם ימצא דרכו בתורה, או יחפש חלופות שמציע היצר.

המלחמה כנגד היצר הרע לא באה בכדי שלך יהיה באופן פרטי טוב יותר, אלא המטרה להגדיל כבודו של הקב"ה. ואל לו לאדם לחפש תנאים ותירוצים כפי שהוא חושב, אלא בהשגחה הוא מקבל את חומרי הגלם דהיינו הרצונות הנצרכים לו במדרגתו לעבודה.

הקב"ה מתעלה בכבודו כאשר עובר האדם דרך הרע ומנצח אותו, כלומר כאשר מתעוררת השתוקקות גדולה, דוחים את האור ומסתפקים באכילת לחם עוני, זו המצה שבונה את האמונה, רק אז ניתן לנתב את ההשתוקקות לקשר עם השם.

וכך כאשר צץ לאדם רעיון או מחשבה, עליו לדחותה ולבחון כיצד היא מתיישבת עם ההכרה העליונה, ואז האני האמיתי בונה את המחשבה והרצון כראוי, כיוון שבכדי להגיע לאהבה יש לבטא את הרצון.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב