הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – לז-לט השקפה I תגיות: מלכות...

הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – לז-לט השקפה I תגיות: מלכות שמים, ירושלים כנקודה נפשית

׳©׳™׳¢׳•׳¨ ׳©׳ž׳¢:
׳œ׳”׳•׳¨׳“׳” Mp3

 

וְאַתָּה תְּצַוֶּה לז-לט

בב' נקודות נבדלת מלכות שמים

ירושלים היא הנקודה הנפשית בה יש לחפש את השלמות.

הרצונות באדם הם חומרי הגלם איתם עליו לעבוד, ובהם הוא נבחן, מה יעשה איתם, מי ישלוט בו, נקודת המלכות העליונה או חלילה הס"א.

הקדושה נבדלת מהטומאה, שלאחרונה יש רק מעולם הזה, ולנקודת המלכות הפנימית יש את ירושלים וגן עדן הארץ. נקודה של הס"א היא בחינת מדבר, מקום עקרבים ונחשים בניגוד למקום ישוב. זוהי בחינה של מחשבה של הרסנית לרשע שחושב רק על החיצוניות והפרטיות. הנקודה הנפשית הנכונה שבה האדם מחפש דרך, ונקודה נוספת רוחנית גבוהה המכילה את יכולת הבינה, אך גם בה ישנה אחיזה ויכולת ההרס, כמו למשל מי שמפתח רוחניות כדי שלו אישית יהיה טוב יותר בפרטיותו. כוח המלכות שבעולם עושה אחדות ופירות וכוח הס"א מביא לפירוד ושממה.

לכאורה תמוה מדוע הקב"ה צריך בכלל לתת חיות ולזון את המקטרג ומצד שני ללמד את ישראל כיצד לבלבל אותו. אלא מכתב שנכתב בטבעת המלך אין להשיב. יצא גזר דין שכך מתנהל העולם, וגם כשעושים תשובה יש לתת לו לס"א משהו, סוג של כפרה כדי לא לבטל אותו מתפקידו החשוב לאמן את האדם.

כשאדם בא ומקדיש את החיסרון, הרצון להשם, מאפשרים לו קבלה רק בחדר הנפשי הפנימי, הוא יום הכיפורים, שאז נותנים את השעיר לעזעזל לס"א. השעיר מעביר את הס"א ממקום החיסרון, את החלק שלא ניתן להשתמש בו לקדושה נותנים לו, ואת החלק שכן, מקדישים  לחיבור להשם.

וכן כשאדם חושב לקחת חלק בסעודת מצווה, ידע שיש בו גם חלק של הנאה גופנית, חלק של השלא לשמה, הוא הרעב, הוא המקטרג ויש להאכיל גם אותו, למרות שהמטרה בסעודה היא חיבור להשם.

 

 

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב