הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – מ-מב השקפה I תגיות: ב'...

הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – מ-מב השקפה I תגיות: ב' השעירים, תשובה

׳©׳™׳¢׳•׳¨ ׳©׳ž׳¢:
׳œ׳”׳•׳¨׳“׳” Mp3

וְאַתָּה תְּצַוֶּה מ-מב

ב' השעירים

תשובה לא מתקבלת במקום החיסרון.

כשיש לאדם שאלה או ספק עליהם הוא מחפש תשובה, עליו לתת גם להם את ההרגשה שצד זה קיבל מספיק כוח לעלות טענותיו, דהיינו לא לפחד להציף בעיה, בתנאי שהאמונה חזקה, וכמובן לא כאשר מדובר בטועה על הראשונות דהיינו שאלות מי ומה, מי השם אשר אשמע בקולו, ומה העבודה הזאת לכם. בשאלות אלו אין שום  דיון פנימי. תמיד שאלה הגם כשהיא לגיטימית, מראה חיסרון ויש בה חלק לס"א, ורק ע"י שנותנים לס"א את חלקו, יוכל האדם להיות קשוב לתשובה. מצד שני אין לתת לס"א את החלק העיקרי, ועל כל שאלה יש לעשות תשובה.

ונתן אהרון על שני השעירים גורלות, גורל אחד לה' וגורל אחד לעזאזל. זהו השמחה של המלשין, הוא צד באדם שרוצה לעשות את הרע, ובמקום לוותר על הצורה שבעל מנת לקבל, הוא מחפש להלשין איפה נקודת הדין בה אפשר להשתמש לטובת הס"א. כך המן הרשע שמח שהזמינו אותו למשתה וחשב שיאכל מסעודת המלך, אך אין הוא יודע שהוא בא למשתה וגחלים, אשר הקב"ה מפיל גורל עימו, ומזמין אותו, שיקח השעיר לעזאזל, ואינו יודע שאש דולק, מפיל על ראשו ועל העם שלו. הגאוותן מקבל הרגשה שהוא מנצח, וזאת מפלתם.

הס"א מחפש כל הזמן חידוש, בידור, אטרקציה נוספת. בכלל השמחה של הס"א היא חיצונית ועל כן אינה אמיתית, היא מזיקה והורגת כמו סמים. וכך כל יתר סימני הכבוד בהם מתהדרים הגאוותנים, שאינם נותנים שום חיות לנשמה.

התנאי לכפרה ועבודת השם, הוא מציאת המקום הנפשי המשותף בין בינה – השפעה, לבין העולם התחתון, המלכות. מזה נוצר הקשר והחיבור בין ישראל לקב"ה.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב