020- הדף היומי בזוהר הסולם – ויקהל – סא-סג השקפה I תגיות:...

020- הדף היומי בזוהר הסולם – ויקהל – סא-סג השקפה I תגיות: מהו שבת, נָשְׁמָה יִתְרָה

שיעור שמע
mp3 להורדה

 

וַיַּקְהֵל  סא- סג

מַהוּ שַׁבָּת

רק עם ישראל יכול להתענג באמת על השבת.

השבת היא המלכות, הנקודה הנפשית לרצון לקבל חוכמה/עונג היכולה לעלות ולהתגלות. ישנה עליה בה אמנם מקבלים חוכמה אך ללא תענוג, אלא לצורך בנייה והשלמת כלים, ואין זה נק' שבת מפני שזה גילוי ההשתוקקות ללא חסדים. במצב ב כשהיא עולה  אמנם מוקטנת, אך כאן כבר מקבלת חוכמה של קו אמצעי הנק' ל"ב נתיבות החוכמה, דהיינו ישנה קבלה, אך היא כוללת השפעה ולא רק ניסיון למשיכת האור לפרטיות.

נָשְׁמָה יִתְרָה

מתנה גדולה נתן הקב"ה לעם ישראל, השבת בה ניתן לטעום מהאור העצום של גמר תיקון. וְשָׁמְרוּ בְנֵי-יִשְׂרָאֵל, אֶת-הַשַּׁבָּת, המילה את באה לרבות, להוסיף ולהיפתח לרוח, הרוח המתווסף על נשמת ישראל בשבת, שדומה לעיבור נשמת צדיק באדם ראוי, דהיינו תוספת לנשמה. כאן זוכה הוא להארה גבוהה יותר, דהיינו יכולת מוגברת להתחברות לבורא ולקבלת העונג, יש לו יותר כלים להשפעה להביא לידי ביטוי את כישרונו. על האדם להתמזג ולהסכים למהלך הקוסמי ולפעול לפי החוקים העליונים, וככול שיעשה זאת ייטב לו, שהרי ממילא לא יוכל ללכת נגד החוקים העליונים, כמו למשל הזמן המסוגל של השבת, שעליו לענג עצמו בשלוש סעודות.

ואז מתווסף רוח הנשמה בישראל על כל אחד ואחד, ובנשמה יתרה ההוא שוכחים כל עצב וחֵמה, ולא נמצא למעלה ולמטה אלא רק שמחה. אנשים לא מרגישים נשמה יתרה זו מפני שאינם מחוברים מספיק.

הכרוז קורא ואומר, אשריכם ישראל עם קדוש, שרצון אדונכם מתעורר אליכם שהשליטה על שאר אומות העולם היא דרך שליחים, מלאכים אחרים ועל ישראל הקב"ה משגיח ישירות.

 

 

אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב