הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית ב' – עמודים מו-מח (למתקדמים)

הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית ב' – עמודים מו-מח (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

היכל א' לִבְנַת הַסַּפִּיר — יסוד

על האדם לייצר השתוקקות להשתייך לכלל.
הארת ההשתייכות היא הארת היסוד שמייצרת ברית, שע"י זיווג בנפש מייצרת את השיוך. לכן ברית זו מכריחה אותנו לקבל את הרצון לשיוך. כך כל יהודי צריך להרגיש שייך לכלל, וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ — זה כלל גדול

בכל היכל יש רוח ימין ורוח שמאל, כאן ספיר מימין ולבָנה משמאל –שמתאחדים בשני זיווגים, אחד אחוריים — לייצר רצון, ואז זיווג לקבלת האור. כך גם קורה בנפש האדם, כמו בהיכל העליון שהלבנה התכללה בספיר בסוד שנק' אִכְלוּ רֵעִים.
בחינות אלו מאירות מלמעלה דרך הבינה כנגד התבונה של האדם, עם חלוקה לי"ב פרטים, ימין ושמאל ויוצרים קו אמצעי להתחבר ל – י"ג=גימ' אהבה, שבאה לחבר את כולם. הארת חוכמה שבאה בתיקון בינה. לקבלת הארת חוכמה יש לחלק את המדרגה וקבל משֹכל מחלק וברור בהגיון רציף.

מתחת ההיכל הזה נפרשׁים הכוחות להשפיע עד שמגיעים אל כוכב הנק' שבתאי, שתפקיד הכוכבים להשפיע ולהשגיח, מהם באים כל השינויים והתמורות בעולם. הכוכבים מנהיגים את רצונות האדם.

אין מי שישיג אורות אלו חוץ מהרצון של אדם צדיק בכוח התפלה שנכנסה באותו ההיכל, מכאן יוכל לעלות להיכל ההוד. המשמעות היא הפעלת כוח בנפש לזיהוי הרצון לשייכות. שבתאי זה רצון זך מאד, כמו שבת, מדרגת כלל של קדושה, בה צריך את הרצון לשיוך לכלל.
מי שלא מרגיש אורות אלו סימן הוא שאינו משתלב בכוחות ההצטרפות לתהליך.

באמצע ההיכל ניצב ועומד עמוד אחד שקומתו עולה עד אמצעו של ההיכל שלמעלה ממנו, שעל ידו מתדבקים הרוחות זה בזה, וכן עולים למעלה מכל ההיכלות הללו כמו בקדיש שבתפילה שתקשראת כל העולמות. כאמור בתחילת הרצון להשתייכות צריכים להיות בקדושה ולכן תפילה צריכה מניין.

אין תגובות

להגיב