הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת פנחס קב'-קה' | השקפה | שיעור...

הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת פנחס קב'-קה' | השקפה | שיעור 35

פנחס קג – קה שעור 35

קול ודבור


מִי שהתפילה שגורה בְּפִיו, יעצוֹם עֵינָיו ואוזניו וילחש בֶדִיבּוּר פְּנִימִי.
בְּלִי האמוּן וקבלת עָוֹל מַלְכוּת שָׁמַיִם תּוֹך שְׁמִירָה עַל הַבְּרִית, אֵין הַנִּבְרָא יָכוֹל לָבוֹא לקשר עִם הַבּוֹרֵא.

קבלת עול מלכות שמים אומר קבלת העול של היחד, של אהבת הכלל, שבלעדיו ינסה הנברא את האור לפרטיות. קריאת שמע שלמה עם רמ"ח תיבות מבטאת את הקשר והייחוד.

דיבור אמיתי הוא חיבור של חסדים וחכמה הדומים לקול דיבור. וכפי שאין דיבור בלי קול, כך אין מציאות של הארת חכמה בלי חסדים שהם הלבוש לחכמה. בקריאת שמע מקבלים את הכוח לחיבור וליחוד. בהשלמה לרמ"ח תיבות בקריאת שמע, רמ"ח גימטרייה אברהם, מקבלים את כוח החסדים, שאז הדיבור בתפילה שלם בחסדים עם חכמה, שהמלכות מתייחדת עם ז"א.

הדיבור הוא חיצוני ובחינת אדני, והאמונה החסד הוא שם הויה.  הלבן שבציצית, החסד, צריך להתגלות לפני התכלת שהוא דין.

 

קריאת שמע וציצית ותפילין ורצועות.

התורה רוצה להעביר לנו חוכמה שעליה להתקבל במסגרת החסדים. כל החוכמה שניתנת לאחר צמצום ב באה דרך י"ג תיקוני הזקן אשר הוא מידת הרחמים, ורק דרך שערות הזקן ניתן לקבל, ולא דרך שערות הראש, לכן יש עניין לגדל זקן. וכך הקשר של הציצית, המגלה את נקודת האמת בעולם השקר, היא דרך י"ג מידות בהן נדרשת התורה, י"ג מידות הרחמים.

כתוב: וביד הנביאים אדמה שזה מקום הדמיון האמיתי של האדם, בעזרתו הוא תופס את המציאות. בעזרת הדמיון הרוחני בדרך התורה ניתן להשיג את י"ג מידות הרחמים, ולתפוס את המציאות מעבר לזמן ומקום. בכל מפגש עם החיים ישנה נקודה אמתית של רציפות כפי שמבינה הנשמה.

הציצית עוזרת לאדם לשמור על הברית, על בחינת היסוד, ובכך שומר על הקשר על בחינת חי העולמים, היסוד.

אין תגובות

להגיב