148- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים סא-סב (שיעור...

148- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים סא-סב (שיעור השקפה)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר יְהִי רָקִיעַ

מי שכּועס לא צודק!

אי אפשר לייצר הבנה בלי סכין החותכת את השלם לחלקיו, בלי אש וגבורה אי אפשר לייצר אהבה!
האם אני מסתכל על המחלוקת כצדיק או כרשע שרוצה מיד שמחה? צדיק מבין שיש מחלוקת-רצון לקבל, אך איתו מגיע לשלמות לאהבה.

מהי העבודה הנכונה? השמאל מוותר על האגו — פועל ממטה למעלה ואומר "אני פרט הבטל לכלל". גם על הימין ללמוד לקבל, ולא לדחות בגאווה. היכולת והפתיחות לקבל כשאוהבים היא היוצרת שיתוף, ואין לראות בזה פחיתות.

מותר וצריך שלכל אחד תהיה מחשבה ודעה שונה, אך צריכים לבוא לביחד, להבין שהשני יכול לחשוב אחרת ממני, אני צריך את דעתו בכדי להוסיף ולהַעָצים את האני המשותף — זה שלום!
בהַעצמָה של הפרטים לביחד, מִתכַּלל כל אחד במחשבה של השני, שהרי הכלל גדול מחלקיו.כל המעָצים יותר את הביחד, הוא מוּעָצַם בעצמו הרבה יותר! כאשר מרגישים בזוגיות שהיא אינה מעצימה, מצויים הצדדים בתפיסה מעוותת.
רק האדם המאמין שהכל בא מלמעלה, ולא המדען (כתפיסה נפשית- שאומר העיקר המעשה ומבחן התוצאה), יכול לעשות את המעבר לצדיקות, לדחיית התגובה והאור.

במחלוקת של האהבה יש לומר: "דעתי אינה שווה מאומה, אם היא לא תורמת ליחד, אין היא עומדת בפני עצמה, אלא כחלק של שלם". הקשבה נדיבה, ושיחה אגב התכלית — היא מַחֲלוֹקֶת לְשֵׁם שָׁמַיִם.

וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-כָּל-אֲשֶׁר עָשָׂה, וְהִנֵּה-טוֹב מְאֹד (השמאל(. לא ייתכן שה' ברא את המחלוקת והיא רעה! כאשר הבריאה (פרט) באה לגלות את הכלל השלם — המחלוקת טובה. זו איוולת לחפש שכוּוּוּוּלם שווים, בלי מתן האפשרות שלכל אחד יהיה ביטוי. אין אהבה בלי מחלוקת שבאה לידי אהבה.

אפילו אם אתה צודק, הדעה שלך לא שווה כלום אם תישאר בסוף בַּלבַד — בגהינֹם, לֹא טוֹב הֱיוֹת הָאָדָם לְבַדּוֹ.

אין תגובות

להגיב