003- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קט-קי (למתקדמים)

003- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קט-קי (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ

אין חשיבות לאישה זולת להימצא ביחד עם בעלה.
האדם הוא בחינת נקבה כלפי המשפיע — ה' יתברך.

השמש והלבנה הם בחינת זכר ונקבה, שֹכל ורגש וכד' כאשר הנקבה באה בתחילה בהתלבשות בתוך הזכר — "זָכָר וּנְקֵבָה בְּרָאָם". למה אמר לה לכי מעטי עצמך ולא מיעט אותה בעצמו? — אלא נותן לנברא לבחור באפשרות עליה החליט כבר קודם — יתר דבקות. לגדל פרטיות בכדי לחזור מתוך בחירה להיכלל בכלל באהבה.

יש חוק בנפש — שכל נקבה רוצה להיכלל בדבקות מתוך עצמה.

אין חשיבות לבריאה — זולת להימצא יחד עם ה'. אין חשיבות לאדם כפרט, אלא להידבק בבורא. הנפש יצאה לבחינה מדעית, חלוּקית — אך עליה לפתח את הנקודה הפנימית של האמונה. תפקיד האישה הוא שלא לשמה — עיסוק בפרטים, בבנים כדי לחזור להיכלל בבעל. לְהַגִּיד בַּבֹּקֶר חַסְדֶּךָ (בתנאי שתרכוש) אֱמוּנָתְךָ בַּלֵּילוֹת. לא לפחד מהירידות — הן באות להשיג אמונה, ואז רואים סגולות בנפש — הארת חסד גדולה.

עשיו שם אלוקים, יעקב שם הויה, שחוזר על פכים קטנים, וכובש את כל הפרטים, ואז בא למעבר יבק — שם אלקים+הויה, אך נפגע בגיד הנשה, ואישה שגיד הנשה שולט עליה, אינה יכולה לתקן מאחר וכל רצונה הם תאוותיה.
בכל יהודי, יש נקודה פנימית, רצון לקשר להרמוניה של יחד. תפקיד השתוקקויות הגדולות לגרות נקודה זו — אות ה אחרונה בשם הויה -הרצון לדבקות.
הנוקבא היא בחינת שם אלוקים — נתן לה לב, שמתפרט לרצונות רבים. "אֶת-הַמָּאוֹר הַגָּדֹל לְמֶמְשֶׁלֶת הַיּוֹם, וְאֶת-הַמָּאוֹר הַקָּטֹן לְמֶמְשֶׁלֶת הַלַּיְלָה, וְאֵת הַכּוֹכָבִים" -יורה על שאר צבאות ומחנות המלאכים, שאין להן מספר, ולאלו שיש להם מספר – כוכבי הלכת. הַכּוֹכָבִים הרבה רצונות פרטיים בלי מספר, אך עיקר ההשפעה ככוכבים — הרצונות שיש להם מספר. כוכב — כׂח בו. אם כוח הלב, שהוא צד הנקבה, יוצא להתעסק ברצונות כאשר הוא מנותק מההכרה העליונה — ימות.

יהודי צריך לקיים תו"מ ואם אין לו כוח לפחות יתקדם לאט — אך מי שאיבד לגמרי את הקשר לנקודת המצפון הפנימי — מאבד את הדרך וטועה. חנוכה הוא זמן מסוגל להתגבר על היווני שרוצה רק להאיר את החושך בגוף בלי אמונה. רוצה רק מדע, אצטדיון, תרבות הגוף.

יהודי בטבעו רוצה את הקדושה שמחברת אותו לבורא.

אין תגובות

להגיב