004- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קיא-קיב (למתקדמים)

004- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קיא-קיב (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר יְהִי מְאֹרֹת בִּרְקִיעַ

נדלקת! פתאום התאהבת!
זו ספונטניות שתביא לשבירה.

"וַיִּגַּשׁ אֵלָיו יְהוּדָה" שבשמו ישנה האות ד' — דלות ושפלות שמאפשרים לתקן הברית, להתכלל עם המשביר האמיתי של החוכמה, המזון שחייב להגיע מיוסף – כאמור רק לאחר התבטלות מוחלטת של יהודה, אז יכולה ליפול האות ד' ולקבל שם הויה — אהבה שלמה.

דוד בא מלאה ולא מרחל כמו יוסף. להביא את המלכות ישירות מרחל — שזו בחינת אהבה, לא ניתן מפני שיש להקדים יראה — לאה. קודם יש להוליד את האני של האדם בבחינת — יראה, למרות שזו לא שלמות, אך היא תגיע בגמר תיקון.

רחל יורשת את כל בחינות לאה — אדם לא נולד להיות עבד, אלא בן להשם בחינת אהבה. דרגת ביניים עבד — יראה באה רק כהקדמה. מה שלאה הולידה את דוד המלך, היא כפונדקאית, שאהבה תירש אותה.

אֶבֶן מָאֲסוּ הַבּוֹנִים – אֶבֶן שם המלכות בקטנותה, וגם אחד משמות יצר הרע. הַבּוֹנִים — הצדיקים המתקנים את המלכות, שבתחילה הייתה המלכות נמאסת על הבונים, מפני שהמלכות מיעטה עצמה והאור שלה והקליפות ניתקנו במקומן למטה מפרסה. נמאסת מתחילה — שביטלו את הרצון ולא השתמשו בו. הבורא נותן לך רצון ואיך משתמש בו? אלא יש לדחות את האור, להקפיא אותו ולהפשירו בהדרגה לתוך תבניות אמוניות של השפעה. את כל הכישרונות והעוצמה של האדם — יש לבנות מחדש באופן הראוי והנכון מתוך ברית.

בזכות צמצום ב' יש לזו"ן — האני של האדם יכולת לקבל אור של השפעה מבינה — דרך ל"ב נתיבות — רק כך ניתן לקבל גדלות בלי להישבר.

מלכות בית דוד מבטאת את האהבה — משיח זה הגעת האהבה ללב האדם.
כל העולם שואף לאהבה, לכלל בזוגיות, בחברים, בעם ישראל ובכל העולם.
אומרים למלכות — כעת מעטי עצמך, נשיאת האהבה תבוא עם עליית הרגש, הרצון ותיקונו, ואז הכלה יכולה להיות ראויה לאהבה.
ביום ד' נתקנה האהבה כפוטנציאל, ועדיין לא נתיישבה, ולא נקראת אדם שלם.
אדם זה ניקרא אהבה. את הפוטנציאל יש להוציא לפועל מהכוח — ע"י התכללות ביסוד — יוסף. תיקון ראשון — להחליט לוותר עליה, תיקון שני — להכליל אותה במלכות בית יוסף

הפיתרון להיכנס לברית עם ה', עבודה עם חברים ובניה נכונה. תבנה את יוסף, ואז יהודה עם הדלות באמונה, יוכל לקנות דרך הברית — החלטה אמונית, להוריד את האות ד' ולהגיע לשם הויה.

אדם שעושה מה שבא לו בסופניות — יש לו בלגאן בחיים . חנוכה זו שמירה — על הברית, לראותם בלבד ולא להשתמש. הבניה היא ע"י הדחייה — זה יוסף, וכאן המלחמה עם היווני שבך. אם אדם עובד בצורה שמואס בגילויי האהבה לפני שנשלם תיקון הברית — אז יכול לבוא לבחינת שבת אליה מתכוננים ע"י שמירה על הברית.
מי שרוצה את האהבה מיד, ייפול לשבירת הכלים, לתאווה וריקנות!

אין תגובות

להגיב