007- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קיז-קיח (למתקדמים)

007- הדף היומי בזוהר הסולם – בראשית א' – עמודים קיז-קיח (למתקדמים)

"הסולם"- http://hasulam.co.il. בפייסבוק – http://facebook.com/hasulams

מאמר שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת הַגְּדֹלִים

מי שרוצה אהבה אמיתית, ישאף לכך שאשתו תהיה עצמאית!
וַיִּתֵּן אֹתָם אֱלֹהִים בִּרְקִיעַ הַשָּׁמָיִם לְהָאִיר עַל-הָאָרֶץ וְלִמְשֹׁל בַּיּוֹם וּבַלַּיְלָה.
בעולמות העליונים ישנו ציור, צורה כיצד ניתן לקבל את השפע, וכאן ע"י הדמיון עלינו לצייר צורה זו במדויק. כלומר אומרים לנו עם איזה יצר-לצייר נכון את התגובות שלנו. כך נוהגת שליטה במלכות שמים, וכך זה משפיע על נשמות בני האדם.

כמו שְׁנֵי הַמְּאֹרֹת, כך צורת השליטה ושְׁנֵי הבחנות באדם — הרגש והשכל, ועלינו להתאמן באיחודם. אמנם האדם מרגיש שלמות גם בצד שמאל, במקום ההשתוקקות, וחושב שאם תהיה לו עוצמה, אז יהיה שלם. אך מי שרוצה רק להבין בשכל בלי להרגיש– חייו אינם חיים. לא מספיק שֹכל, צריך גם אינטליגנציה רגשית. תפקיד הזכר שבאדם להביא את כל הידיעות הרוחניות הפרנסה הביתה, אל הלב, החלק המרגיש.

האחדות לא באה דרך מסכנות של השנים, אלא מתוך העוצמה והגדולה של שניהם. משיכת תשומת לב ע"י מסכנות, נותנת רק קיום, אך לא אהבה.
תלות אינה מאפשרת לפרט להיות שלם בפני עצמו. אם אני "לא יכול בלעדיה" — זו לא שלמות, ואי אפשר כך להגיע לאהבה.

כאמור הנברא צריך ללמוד את תפקידו, לפי הצורות בעולמות עליונים, שהן חוק עבורו. אין שליטה בבית זולת לנוקבא. הבית בו היא שולטת –זה ליבו של האדם דכתיב וַתָּקָם בְּעוֹד לַיְלָה וַתִּתֵּן טֶרֶף לְבֵיתָהּ וְחֹק לְנַעֲרֹתֶיהָ. כוח הזכר להשפיע וכוח הנקבה לייצר אמונה.
תפקיד הזכר להביא את האור, ותפקיד הלב, האישה שבנו לייצר את הכלי. לפרנס אומר להביא מזון רוחני, את כל ההבנות והחוכמה העליונה — ותפקיד האשה להכין את הבית –לב ראוי לקבל, כלומר עליה לתת קודם טֶרֶף לְנַעֲרֹתֶיהָ.

גם הזכר יבדוק שיש לו בכלל מה לתת ולחדש.

צריך רצון אחד בגוף, ורצון אחד במחשבה. אם "כל אחד מהאמת שלו" כפי שאומרים ברחוב, אז כל רגע מרגישים ומאמינים במשהו אחר — ולא יכולים להתאחד. האחדות היא ברצון מרכזי אחד, ובאמונה מרכזית אחת!
בגאווה אין אחדות. גם אם תקבל את האור ברצון לא אחדותי –תישאר לא מסופק. וכמה שתרדוף אחרי הסיפוקים האישיים, לא תקבל — ויהיה לך יום נפרד ולילה אחד. רצון אחדותי זו צורה אמיתית, בעל מנת להשפיע.

אור שלא בא דרך י"ג מידות הרחמים, ל"ב נתיבות, יביא לפירוד ותסכול. במשיכת האור דרך שבילי החוכמה במקום נתיבות הבינה-השפעה, לא יהיה תיקון.

הבורא יתברך מרחם ונותן לאדם מתוך בחירה לבוא לדבקות, ובזכות אבותנו הקדושים הוא מאריך אף. הלוואי ובקשר שלנו עם ה' נדרוש מעצמנו רק 10% ממה שאנו דורשים במערכת הזוגיות שלנו.

מלמד הזוהר שביחס בין הכוכבים ללבנה יש 2 זמנים: של עבודה שלא לשמה — זמן שליטת הלבנה, ושל עבודה לשמה. שליטת הלבנה יכולה להיות שלמה — "לשמה" רק לאחר הכנה שהיא עושה עם הכוכבים, למרות שזה מביא חשכות גדולה, לכן יש להשתדל ללמוד פנימיות לפחות בחיבור בין הלילה ליום.

הלימוד בלילה הוא עיקר תפקידנו בעולם !

אין תגובות

להגיב