034- הדף היומי בזוהר הסולם – בשלח – קו-קח השקפה

034- הדף היומי בזוהר הסולם – בשלח – קו-קח השקפה

 שיעור שמע:

MP3-הורד

בְּשַׁלַּח קו-קח

פרשת המן

הַמָּזוֹן הַמְשׁוּבָּח בְּיוֹתֵר לַנְשָׁמַה, הוּא פְנִימִּיוּת הַתּוֹרָה.

זהו המזון הרוחני של החברים העוסקים בתורה, ובכך מתחזקים מבחינה נפשית.

חוכמת הקבלה מלמדת את הכללים, את החוקים בעולמות העליונים המתאימים בדיוק לנשמה, הוא מקור המזון הנשמתי המשובח ביותר.

הנשמה של כל אחד משוועת לקבל מהקב"ה רצון אמיתי לרוחניות, עֵינֵי-כֹל, אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ לפי דרגתם, ומזה הם ניזונים. כולם רוצים רצון אמוני, רצון אמיתי שיאפשר קבלת האור המתאים לנשמה. לכן יש לפתח רעב לרוחניות אמיתית וממנה לקבל את החיות. ואז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן – מה שמשביע לכל חי זה לא מזון גשמי אלא רצון, רצון לדבקות בהשם, הוא המחייה את האדם.

נדמה לאנשים ברחוב שנפש בריאה בגוף בריא פירושו שמי שרוחני בריא יותר בגופו. זו תפיסה מיסטית השייכת לאנשים גשמיים גופניים. יש להבחין בין מזון הגוף לבין המזון הבא לנשמה, ולא תמיד ישנה הלימה בין החיצוניות לבין הפנימיות.

המזון הטוב ביותר לנשמה הוא פנימיות התורה, ועל כל אחד להתרגל לעכל אותו. עד אשר יהיה אדם מסוגל לכך לאחר יגיעה גדולה, עליו לשלב מזון גשמי.

אדם האוכל בשר פרה איך יחשוב שדבר מת יתן בו חיות, שהרי אין נותן מה שאין בו, אלא הנשמה נותנת את החיים ע"י הגירוי שקבלה מהבשר. אם הנשמה מגורה ע"י החוכמה העליונה, היא ניזונה מרמה גבוה הרבה יותר. כך ניתן לראות אדם שיוצא משעור תורה פנימי חזק, מרגיש שמחה ומקבל חיות דווקא ממקור עליון.

על האדם להכריח עצמו להתעסק בדבר האמיתי, להחשיב את הדבר, לפרסם ולהיות מוכן לשלם על כך, ואז יוכל להיות ניזון גם ממקור גבוה שיגרה את הנשמה לתת לו חיות.

 

 

אין תגובות

להגיב