017- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – מט-נא השקפה

017- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – מט-נא השקפה

|☆

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ מט-נא

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה סוֹדִי סוֹדוֹת

כּדַאי לִדבּוֹק בֶתְכוּנוֹת הָאֱמֶת.

לתכונות הנפש ישנם סימנים חיצוניים בשֹער הראש, בקווי הידיים וכדומה, ומאחר ויש קשר בין החיצוני לפנימי, כדאי ללמוד אותם בכדי להגיע לנקודה הפנימית ולרכוש את תכונות ההשפעה.

אם שערות אלו תלויות ושחורות, ובמצח יש ג' קווים מצד ימין, וב' מצד שמאל, ועד סימנים נוספים, זהו אדם בעל כעס, ולא במהרה, ומעכב את מצב המנוחה שלו. מחזיק עצמו שהוא חכם ואינו כן. מרים ראשו תמיד להסתכל בגאווה. בעל מריבה הוא בחוץ, ובביתו אינו כן. אינו מחשיב התורה להסתכל בה. דברי בני אדם נחשבים לו כמשא, ומשיב דברים נמרצים עליהם.

ואם נפרדות הגבות זו מזו, ועוד מספר סימנים נוספים, זהו בעל כעס, לפי שעה מתמלא בכעס, ולפי שעה שוכך כעסו. בעל מריבה בביתו, ואינו ברוח נוח. מצחו נקמט בשעת כעסו, ודומה לכלב, ומיד שוכך כעסו ומשיב רכות נחמד מבחוץ. זהו אדם שהרוח שלו והרצון שלו לעסוק בסחורה, ולתת כל מיני מיסים למלך. ובהשתדלותו במסחר עולה לעשירות.

ואם הגבות נפרדות זו מזו, ושערות אחרות קטנות נכנסות בין זו לזו, זהו תמיד נוטר שנאה גדול. טוב הוא בביתו. והוא שמח ועצוב עם בני אדם, מסתיר כספו, אינו רוצה להתגלות, ושיתגלו מעשיו. קמצן הוא, ושערותיו שוות זו עם זו ותלויות. אינו מחשיב את עצמו שיתלבש כראוי. מה שלובש אינו מתוקן בו.

ארבעה קמטים קטנים עומדים בין שתי גבות שבראש החוטם למעלה. זהו איש שמח. חכם. פיקח, ותרן בכספו. לפי שעה כועס ולפי שעה נח כעסו. אינו נוטר שנאה לעולם. לפעמים הוא טוב, ולפעמים אינו כן כל כך, אלא שנמצא במשקל, לא טוב ביותר ולא רע ביותר. נראה שהוא רמאי ואינו כן.

מי שמצחו גדול ולא כל כך, הקווים שלו חמישה, שלושה עוברים מצד זה לצד זה של המצח, בעל מחלוקת הוא, וביותר בביתו. כל מעשיו במהירות, נראה טוב ואינו כן. משבח עצמו במה שאין בו. מי שמשתתף עימו צריך להיזהר מהחמדה שלו, אבל מצליח עימו.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב