015- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – מו-מח למתקדמים |☆ ספר...

015- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – מו-מח למתקדמים |☆ ספר תולדות אדם, אבחון כף יד ועיניים

מתקדמים:

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ מו-מח

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה סוֹדִי סוֹדוֹת

יֵשׁ לְפַתֵּחַ הִסְתַּכְּלוּת דֶּרֶך הָהִיגָיוֹן שֶׁל הָיחַד.

מפרט בודד לא ניתן להבין רעיון, יש לתפוס את כלל הפרטים, את השכינה,מפני שאת הסודות האמיתיים רואים בקו האמצעי ביחד ולא בנפרדות.

הסימנים נראים בשׂיער, בעיניים, בחוטם, בשפתיים, בפנים, ובידיים, כלומר, בקווים שבידיים, בהם יכול חכם לראות בצורות הבחינות הללו מיהו האדם בפנימיותו.

קעו) ואתה תחזה מכל העם. זה ספר תולדות אדם. זה ספר מאלו הספרים הסתומים והעמוקים, אמר רבי שמעון: הרימותי ידי בתפילה למי שברא העולם, שאע"פ שבמקרא הזה גילו הקדמונים סתומים עליונים, יש עוד להסתכל ולעיין בסודות הספר של אדה"ר, שמשם נמשך ספר הגנוז של שלמה המלך.

קעז) ומפרש המקרא, זה ספר. זה מורה שתלוי בו הכול. זה, הוא עץ החיים, ת"ת. זה, מגלה ואין אחר שיגלה. זה, הוא כמ"ש, החודש הזה לכם ראש חודשים. זה ניסן ולא אחר. אף זה שבכאן פירושו, זה מגלה ולא אחר. אין ספר אחר שמגלה את תולדות האדם.

קעח) זה ספר, להסתכל בו ולגלות תולדות אדם. הוא אילן המגלה תולדות אדם שעושה פירות, שמוליד נשמות, להוציא לעולם. זה ספר  לדעת חכמה סתומה ועמוקה, שנמסר לאדה"ר בצורות (לא בחומר בגופים) של בני אדם. חכמה זו נמסרה לשלמה המלך, וירש אותה, וכתב בספרו. ההבדל בין הס"א לקדושה, שהקדושה עושה פרי, והס"א הוא אילן סרק.

קעט) משה התקשה בזה, עד שבאה השכינה ולימדה לו. והיא ראתה וביררה לכל אלו האנשים, שנראו והוכרו בפרצופיהם. ושם למד משה חכמה זו, והכניסה בתוכו. כמ"ש, ואתה תחזה. וכמ"ש: ואתה הוא, ושנותיך לא ייתמו. ואתה, מחייה את כולם. ואתה, ה' מגן בעדי. שכל אלו המילים, ואתה, פירושם השכינה. אף כאן, ואתה תחזה, פירושו השכינה.

קפ) וְאַתָּה תֶחֱזֶה ותסתכל. ואתה – השכינה, תחזה ותסתכל בזה. אתה ולא אחר, לדעת ולהסתכל בשישים ריבוא (600,000). בשש בחינות יש להסתכל בצורות בני אדם, ולדעת חכמה על בירורה. ואלו הם: בשׂיער, בעיניים, בחוטם, בשפתיים, בפנים, ובידיים, כלומר, בקווים שבידיים. ובשש בחינות אלו כתוב, ואתה תחזה. יכול חכם לראות בסימנים של הבחינות הללו מיהו האדם.

קפא ) וְאַתָּה תֶחֱזֶה מִכָּל-הָעָם אַנְשֵׁי-חַיִל יִרְאֵי אֱלֹהִים, אַנְשֵׁי אֱמֶת–שֹׂנְאֵי בָצַע. אתה תחזה, פירושו: בשיער – בקמטים שבמצח, באלו הגבות שעל העיניים. מכל העם, כלומר בעיניים, בקרומים שבעין, ובקמטים שמתחת העין.

אַנְשֵׁי-חַיִל, אותם שיש להם כוח לעמוד בהיכל המלך. וניכרים, בצהוב שבפָנים, בפנים, ובקמטים שבפנים, וברשימו שבהם בזקן.

שֹׂנְאֵי בָצַע, כלומר בידיים ובקווים שבידיים, וברשימות שבהן. וכל שש בחינות רמוזים כאן בכתוב, שנמסרו למשה להסתכל ולדעת חכמה סתומה. וחכמה זו יורשים צדיקי אמת כראוי, אשרי חלקם.

קפב) עוֹר וּבָשָׂר תַּלְבִּישֵׁנִי וּבַעֲצָמוֹת וְגִידִים, תְּשֹׂכְכֵנִי. כעין זה עשה הקב"ה למעלה מדרגות על מדרגות, אלו על אלו, סתומות תוך סתומות, וצבאות ומרכבות, אלו על אלו, כך עשה בכל אלו עורקים וגידים, שעשה בהם מדרגות על מדרגות.

ואלו הם העצמות, העומדים בקיום מדרגות עליונות. ואלו, מהמדרגות, נקראות בשר, שהם המדרגות והשליטה של קץ כל בשר. וכל אלו הנהנים מעשן הבשר מריחות הקורבנות, ואחרים השולטים בבשר. ולמעלה מכולם הוא עור, עור המכסה על כל.

קפג) כעין שעשה הקב"ה כוכבים ומזלות בעור הרקיע להסתכל בהם, שהם אותות השמים, ולדעת בהם חכמה, כך עשה הקב"ה בבני אדם רשימות וקמטים בעור הפרצוף של אדם, שהם כאלו הכוכבים ומזלות שברקיע, לדעת ולהסתכל בהם חכמה גדולה, ולהתנהג בהם הגוף ולא הנשמה.

קפד) כמו שמתחלפים בעור הרקיע מראה הכוכבים ומזלות לפי המעשים של העולם, כן מתחלפים מראה הרשימות והקמטים בעור האדם, לפי מעשיו, מזמן לזמן. ודברים אלו לא נמסרו אלא לצדיקי אמת לדעת וללמוד חכמה רבה.

קפה) זה ספר תולדות אדם. מזמן לזמן לפי מעשיו של האדם, כך נולדים ונרשמים ומתחלפים בו הרשימות, מזמן לזמן. כי בזמן שרוח הקודש שורה בתוכו, כך עושה תולדות ומראה רשימות רוח ההוא שמבחוץ.

קפו) ובזמן שעבר ומש ממנו רוח הקודש ובא רוח הטומאה, רוח הטומאה ההוא דופק בתוכו ומראה לחוץ מראות ורשימות ידועות, שניכרות בו בקמטים שבעור מבחוץ, ואע"פ שהשיער והמצח והחוטם וכל אלו סימנים עומדים על קיומם. כשאדם לא מתעסק בקודש נוצר ריק לתוכו נכנסת טומאה.

תגיות: אבחון קבלי בכף היד, אבחון קבלי בעיניים

שאלות לחזרה ושינון בזהר יתרו מו-מח
1. מהיכן נמשך ספר הגנוז של שלמה המלך?
2. מה פירוש המילה "זה"? הבא עוד מובאות המאוששות פירוש זה (קעז)
3. מה הפירוש של זה ספר ומה בעיקר בה לגלות?
4. במה נתקשה משה ומה עזר לו לראות את הסודות?
5. מהם שש הבחינות שיש להסתכל בצורות בני אדם ולדעת חכמה על ברורה?
6. מה מספר לנו הזהר הקדוש על היחס בין הכוכבים שברקיע לבין הרשימות והכתמים בעור האדם?

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams