הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – מג-מה השקפה I תגיות: ובעשור...

הדף היומי בזוהר הסולם – תצוה – מג-מה השקפה I תגיות: ובעשור לחודש השביעי

׳©׳™׳¢׳•׳¨ ׳©׳ž׳¢:
׳œ׳”׳•׳¨׳“׳” Mp3

 

וְאַתָּה תְּצַוֶּה מג-מה

ובעשור לחודש השביעי

מצוות התורה מושכות לאדם לאט לאט את אור גאולתו.

כפי שמרדכי היהודי משך בסוד נירא דכייא, כך כל יהודי צריך למשוך, רק שאינו יכול לעשות זאת בבת אחת, על כן קיבל שבעים שנים כדי למשוך אור גאולה זה.

מצד אחד לא אומר בעשירי אלא בעשור, ללמד שמדובר במדרגת שלמות, ומצד שני חודש מורה על חידוש, על צורך בתיקון, כלומר חידוש ורכישת אמונה. הנס בניסן שבא אור גדול המאפשר לאדם לראות את החיסרון כדי שיוכל לצאת ממצרים, ממצריי נפשו. בעשור זה התיקון, בשביעי זה ראיית החיסרון השלם שבנפש, חיסרון אותו יש לתקן בעשרת ימי תשובה אשר בשיאם, ביום הכיפורים התיקון השלם לקניית אור זך, ע"י עינוי הנפש למעלה מהדעת והרצון הגופני. ואז כשבא השטן לדון בנפשות, מתבלבל כשנוכח שאין לאדם עניין בחוכמה, בתענוג, לכן לא כתוב ועיניתם את גופכם. זהו כוח האמונה שפועלים למעלה מהדעת.

כשאדם עוד קטן יכול הוא רק להשיג את היראה, יראת הרוממות, שמשבח את הבורא מתוך תפיסתו הפנימית, שזו עבודה למעלה מהדעת, שאז ניתן להגיע לתפיסה שהבורא שלם.

הקב"ה מרחם על ישראל ביום הכיפורים, ומשפיע להם המוחין מבחינת מאה. מי שלא העביר הלכלוך מרוחו לנקות אותו, כשתפילתו עולה ביום ההוא, היא טובעת במקום שנקרא רפש וטיט, ס"מ ולילית, והוא מצולות ים. ואין תפילתו עולה להתעטר בראש המלך.

קשה להילחם בס"א בקו שמאל, שנק' שביעי, בלי עינוי הנפש ומוכנות לשבת בשק ועפר ולהבטל מהחיצוניות. משיכת האור הגדול בנפש בלי להשתמש בו, תוכל להציל את האדם, כך מושכים את אור הגאולה.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב