הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת שלח לך עמודים מג-מה השקפה שיעור-15

הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת שלח לך עמודים מג-מה השקפה שיעור-15

מה בין תם לתמים

רָאוּי לְגַלּוֹת רָצוֹן, כַּאֲשֶׁר יְכוֹלִים לְהִשְׁתַּמֵּשׁ בּוֹ כָּרָאוּי.

קליפת נוגה שייכת לנפש של יהודי, וכאשר מתקן את מידותיו יכולה היא להצטרף לנפש השכלית במקום לצד הקליפות, והיא מתוקנת רק בשלב הפריעה.

עבודת המידות אינה עבודת השם אלא הכנה, כאשר עבודת השם הם המצוות.  אברהם אבינו מל ולא פרע, היינו רק הסיר את ג הקליפות של העורלה, ועדיין לא תיקן את קליפת נוגה.

תמים תהיה עם השם אלוקיך אומר שכל בחינות הרצון הם להשפעה.

אומר הזוהר, הלבנה הקדושה שה"ס מלכות הוא בצבע לבן שה"ס אור החסד, וכל הצבעים נוצצים בה ונרקמים דהיינו גם אור החכמה, והוא כאותו היופי והלבן של השמש ממש. החכמה באה מהפירוט, מהרצון לקבל, וכשאין פירוט אין צבעים. הראש הוא לבן. כשאדם מתכסה, היינו מוותר על הרצון לקבל, זו בחינת התכלת, שהיא דין. את הרצון יש לכסות עם התכלת, שהיא דין הנק מנעולא, שנועל את השימוש ברצון, כדי שהחיצונים לא יפגעו בו. ישמעאל עבר מילה בלי פריעה, לכן לא שייך אצל המוסלמי רצון לבקשה מהבורא, ואין אצלם בקשות בתפילה. היהודי כן מביע את הרצון לאחר שבא באמונה שלמה. כאשר מוכן דווקא לעקוד ולוותר על הרצון הגדול, ימצא שם את החסד הגדול. תמים היא המדרגה הראשונה כולה השפעה, ביטול האגו הגמור. השלב הבא לאחר הסרת הרע הוא גילוי הטוב, כלומר שימוש ברצון תוך שמירה על הברית, על האיזון הנכון בין הרצון הפרטי לרצון הבורא

אין תגובות

להגיב