הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת שלח לך עמודים קיח-קכ השקפה| שיעור-40

הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת שלח לך עמודים קיח-קכ השקפה| שיעור-40

שלח לך קיח- קכ

לידת משה

עַל הָאָדָם לָקַחַת בְּעָלוֹת עַל רְצוֹנוֹתָיו.

כל נביאים שהקב"ה הקים לישראל, כולם נגלה הקב"ה עליהם במדרגות עליונות קדושות, וראו זיו יקר הקדוש של המלך ממקום עליון, אבל לא קרוב כמשה, שהיה קרוב למלך יותר מכולם, כי חלקו היה מאושר יותר מכל בני העולם שעליו כתוב: פה אל פה אדבר בו ומראה ולא בחידות. ושאר הנביאים היו רואים ממקום רחוק, מרחוק ה' נראה לי. מכל התפיסות של האדם, תפיסת האמונה השלמה, בחינת משה שבנפש היא הגבוהה מכולם.

האמת בעולם מציצה ע"י התורה, וזאת ע"י נביאים ומנהיגים המובילים בדרך תורה. משה הוא בחינה פנימית בנפש האדם, שהיא הקרובה ביותר למלך. כדי להביא לתוצאה של דבקות מהאמונה, יש לקחת את הרצון העליון ללב. כדי להוליד את האמונה יש לקחת רצון ממקום הדבקות, וכשרצון זה גדל יש לקחת עליו בעלות. בתחילה האמונה עדינה, ויש לשמור עליה, כלומר לפעול בתוך מסגרת, גבולות וכך לייצר שמירה מהדינים.

מטרם שירד משה לעולם היה נמצא למעלה וע"כ התחברה עמו השכינה מיום שנולד ושמרה אותו. מכאן אמר רבי שמעון, שהרוחות של הצדיקים נמצאים למעלה מטרם שירדו לעולם. אם כבר מישהו צדיק טרם לידתו, מה יש לו לעשות כאן, אלא שישנם מדרגות רבות, ויש וצדיקים באים רק כדי לתקן דבר מסוים, כלומר כבר עם תיקונים עצומים מגלגולים קודמים

אין תגובות

להגיב