הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא – פרק רביעי- –כח-כט השקפה...

הדף היומי בזוהר הסולם – ספרא דצניעותא – פרק רביעי- –כח-כט השקפה I תגיות: התגלות החכמה

שיעור שמע:
הורד Mp3

 

סיפרא דצניעותא כח- כט

חוכמת שלמה התגלתה כשפסק שהימין צריך לשלוט.

וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, נַעֲשֶׂה אָדָם בְּצַלְמֵנוּ כִּדְמוּתֵנוּ. בתוך האדם קיים מאבק בין ימין ושמאל, בין הצלם שהוא בחינת הנשמה, לבין הדמות שהוא בחינת הגוף, הרצונות הפרטיים, שכאשר רצונות אלו שולטים יש קלקול. בכדי להמחיש את דרך התיקון, מביא את משפט שלמה.

שתי הנשים מבטאות את שני הצדדים, הן נאבקות על הבן, שהוא בחינת קו אמצעי הכולל גם צלם וגם דמות, נשמה וגוף. נולד תענוג בעולם ושואל האדם למי הוא שייך, לגוף או לנשמה. אומר שלמה המלך נחצה את הקו האמצעי, דהיינו הבן את חלקו הימני ניתן לימין ואת השמאל לשמאל. הימין כבר תוקן בימי יהושוע עם רחב הזונה, ע"י מרגלי החרש, דהיינו ע"י חסדים מכוסים, אמונה. רחב שהיא רחבת לב, לעומת הצד השמאלי, ההשתוקקות שאינה מוכנה להתכופף לימין. הימנית מוכנה לוותר, שהיא המשפיע ומוכנה לתת לאנוכי את התענוג שמבקש. צד שמאל, הרצון לקבל מוכן אפילו שהקליפות ישלטו, העיקר שיכול לקבל תענוג לעצמו.

השמאלית מוכנה שיחצו את הילד, העיקר שהיא תוכל לקבל את החוכמה/השפע בלי חסדים, בדרך הטומאה, אכיפת לה רק מעצמה. שלמה המלך פסק שהתענוג, השפע מגיע לימנית שמוכנה לוותר וליהנות רק מהאמת. שהתענוג שייך לצלם, לכלל ולא לפרט.

יבדוק אדם את עצמו למי שייך הבן, דהיינו ההבנה שמבטאת את החוכמה. יש ואדם חוטא במשיכת האור מלמעלה, ועדיין רוצה שהבן יקרא על שמו ומחפש את התהילה תוך שהוא רדוף אחר הפרטיות ומכחיש שהחסדים נותנים את השמחה, וטועה לחושב שההתפעלות האישית היא המביאה לאושר.


אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב