095- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – רפג-רפה השקפה I תגיות:...

095- הדף היומי בזוהר הסולם – תרומה – רפג-רפה השקפה I תגיות: ג' משמרות הלילה

שיעור שמע:
הורד Mp3

SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

תְּרוּמָה רפג – רפה

ג' משמרות הלילה

כשמגיעה הרגשת חיסרון גדולה, עלולים למות מהתודעה הרוחנית של האידיאה.

אדם מחזיק באידיאה גבוהה, ופתאום הוא מחפש מה יצא לו מזה. דווקא במצב של חיסרון והשתוקקות גדולה ישנה מעלה עצומה לשבח את הבורא במקום להתלונן. שינה היא אחד משישים ממיתה, דהיינו שאם משהו קטן נרדם מתפיסת הבורא עדיין נשארה הרגשה, וניתן לנהל ולתקן אותה, כלומר זה קיים אבל בטל, מעין גירוי לפעול את החיסרון שיש בדבר.

מלמד רבי שמעון שגם העליונים וגם התחתונים שותפים ע"י שמנהלים כראוי את השבח בלילה. כשאדם מרגיש חיסרון יש בו שליטה של הס"א ואז היא מבקשת תענוג כתשלום אליה. חובה להזין את הס"א שזה תשלום עבור השמירה, שאין אנו סוגלים לנהל את הרצונות המופרזים, אלא יש ביכולתנו לתקן בכל פעם חלק קטן, בינתיים הס"א שומרת על הפרי. השינה היא התשלום, אך אין להתמכר אליה, אלא לתת מינימום ואז לקום לשבח את הבורא.

שינה אומר מצב תודעתי של חוסר דבקות בהשם בריכוז מוחלט, וכך בגשמיות יכול להיות ער לחלוטין ולפעול, אך מבחינה רוחנית ישן. יש לתת קיום למקום שיש בו ס"א שזו קליפה ששומרת את הניצוצות אותם יכולים לעבד בהדרגה, בינתיים יש "לשלם" על אחסנה זו, עד שנוכל לנהל את הרצונות בהדרגה.

בכדי להמחיש זאת מביא הזוהר משל: זה דומה, למלך שהיו לו אבנים יקרות בתיבה אחת נעולה במבצרו. וכדי שלא יתקרב כל מי שרוצה אל התיבה, לקח בחכמתו נחש אחד חזק, וכרך אותו מסביב תיבה ההיא. כל מי שרצה לשלוח יד אל התיבה, היה הנחש מדלג עליו והורג אותו. אוהב אחד היה אל המלך, אמר לו: בכל עת שתרצה להיכנס ולהשתמש בתיבה, תעשה כך וכך אל נחש ההוא, ותפתח התיבה ותשמש באוצרות שלי. דהיינו תן קצת לנחש, תרדים אותו ותוכל להגיע לקדושה, תן לה את השינה ואז תוכל לקום בחצות לילה ללמוד פנימיות. כך צריך אדם להתנהל, לראות שהשם נתן לנו אוצרות נפלאים ויש לנהלם כראוי ונבין שלא ניתן למחוק את הס"א אלא לתת לה את המעט ההכרחי ולא לקחת הנאה להשתתף איתה.

אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב