הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת פנחס קכז-קכט | השקפה | שיעור...

הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת פנחס קכז-קכט | השקפה | שיעור 43

פנחס קכז – קכט שעור 43

מעשה מרכבה ותפלה

 

יֵשׁ לְקַבֵּל ממידת ההשפעה, וְלָתֵת ממידת הַקְבָּלָה.
יֵשׁ לְחָבֵר אֶת הָרָצוֹן לאושר, לֶאֱמוּנָה בבורא.
כשרואים אֶת הַקֶּשֶׁת יֵשׁ לְבָרֵך ולזכור שֵׁישׁ לִשְׁמוֹר עַל הַבְּרִית.

קו אמצעי מתקן ע"י שינוי התפקידים של שמאל וימין, כל אחד בניגוד לטבעו. השמאל שמאיר חכמה ממעלה למטה, צריך להאיר ממטה למעלה, והחסדים של הימין יאירו ממעלה למטה. נותן כאן סימן על תפילה ראויה מרבי עקיבא שפיו היה סיני וקולו סולם. סיני גימטרייה 130 שזה חמש פעמים שם הויה. אשר חצי צריך לבוא מצד האדם וחצי שני, עוד חמש הויות מלמעלה. כך גם סלם גימטרייה 130. לכן קרא הרב אשלג זצוק"ל לפירוש הסולם, בעזרתו ניתן להגיע לכל הטוב העליון.

מי שרוצה להגיע לנקודה רוחנית זו של דבקות בעליון, צריך שפיו וקולו יהיו שווים, פנימיותו וחיצוניותו, תוכו כברו, בלי זיופים.

על האדם לחבר בשתי בחינות אמונה שיש בו, האחת אמונה בסיסית בקיום שלו, הוא מרגיש בכך, ברצון להיות מאושר, וכן אמונה שיש משהו גדול, כח עליון מעליו.הקושי לכאורה הוא בזה שקטן צריך להבטל בפני גדול, שאז עליו לוותר על הרצון שלו. הפתרון הוא לבנות מנעולא נפשית, לנעול את הרצון לקבל ולוותר על השפע, ואז נכנס לנקודה פנימית שתאפשר כוח לפתיחת השפע דרך קו אמצעי.

קו אמצעי מתקן הקווים, ובתפילה יש הן את החכמה ואת החסדים. כשנראית הקשת הסימן שאין את התיקון הנירצה השלם של דיבורי התפילה.

במנחה לאחר תפילת 18 הדין קשה, ישנם חסידים שאינם אומרים תחנון, שיש פחד שבווידוי ינקו החיצונים, וכך גם בערבית.

אין תגובות

להגיב