הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת כי תצא י-י"ב | השקפה |...

הדף היומי בזוהר הסולם – פרשת כי תצא י-י"ב | השקפה | שיעור 4

כי תצא  י – יב   שעור 4

ולו תהיה לאשה

עִקַּר הַחֲשִׁיבוּת בַּעֲבוֹדַת הַנֶּפֶשׁ, לִמְצֹא מָה חֶלְקוֹ בִּכְלַל הַמַּעֲרֶכֶת.

הֶעָתִיד הוּא הַפּוֹטֶנְצְיָאל הַטָּמוּן בָּאָדָם לְהוֹצִיא מֵהַכֹּחַ אֶל הַפֹּעַל.

בעוונותיו מביא אדם עצמו להיות אנוס לשד פנימי, וכך מתגלגל עד אשר פועל את כוח הנשמה לבוא לדבקות כראוי. ביגיעה נכונה יכול האדם להפוך השד שבו בהוספת האות יוד שהיא בחינת הנשמה ובא לשם שדי, ע"י שמתחבר לבורא ע"י קדושה וברכות, ובעיקר ע"י כוונה בקריאת שמע. למעשה עליו לאנוס עצמו ולקבל את הנשמה כשליטה עליו.

במקום שהשד יזיק, משתמש האדם בכוח הנשמה להוסיף אות יוד, לשם שדי, שאז גם כאשר הוא מרגיש אנוס שאינו יכול להשתחרר, דהיינו שיש בו שד מגלגולים קודמים, שאז הוא עבד ליצר הרע. כאן עליו להתחבר בכוח הנשמה לבחינת אמה מעולם הבריאה, שאז יכול לתקן ולהתגבר על עוונות גלגולים קודמים ולהשתחרר מתבניות הגיון לא נכונות, ולהתגבר על תת מודע המחזיק בדעות שגויות.

ואם אינו חוזר בתשובה, הנשמה משועבדת אצלו בעוונות שעשה ויתקיים בו האשה וילדיה תהיה לאדוניה, היי שהנשמה תצא ממנו לשורשה ונאמר באותו שד שהוא בעל חובו, היי כח העוונות שבגוף המגולגל הקודם, והוא יצא בגפו, רק בכוח הגוף, היי שיצא בלי תקון.

חכם הרואה את הנולד, לא מחפש מקרים התלויים בזמן ומקום, אלא יודע את ההתפעלות הנפשית שתגיע ממצב נפשי הנתון. יודע הוא את הפוטנציאל הטמון בנפש, ורואה שפעולות מסוימות מביאות לתוצאה ידועה. מכאן שגילוי העתיד הוא גילוי הפוטנציאל הנובע מהתנהלות מסוימת.

תגיות: שד יהודי, תיקון הנשמה

אין תגובות

להגיב