027- הדף היומי בזוהר הסולם – בשלח – פב-פד השקפה

027- הדף היומי בזוהר הסולם – בשלח – פב-פד השקפה

שיעור שמע:

MP3-הורד

 

בְּשַׁלַּח פב-פד

יְמִינְךָ יְהוָה נֶאְדָּרִי בַּכֹּחַ.

לֹא לְכָל כְּלָל יֵשׁ יוֹצֵא מִן הַכְּלָל.

זהו חוק שאסור לבסס ידיעה שלמה על שלילה. הבורא יתברך הוא כלל, שאין שום דבר שלא יוצא ממנו. זו סתירה להנחה המדעית שלכל כלל יש יוצא מן הכלל. הכל נמצא במסגרת הבורא, מלֹא כל הארץ כבודו וּמְצוּדָה פְרוּסָה עַל כָּל הַחַיִּים.

את כוח הימין, את האמונה על האדם לרכוש בלילה, בזמן ההסתרה שאז מסתגל מאמין גם כשלא רואה וקשה לו. כוח זה מאפשר לאדם לקשור את כל הפרטים, כל המקרים לכלל, לימין – ואז לא יתחיל להרהר אחר ההשגחה ולא תדחה תפילתו שבאה מהשפה ולחוץ במקום מהפנים ולמעלה. על זה בכה הרשב"י, על זה שהַצַּדִּיק אָבָד, וְאֵין אִישׁ שָׂם עַל-לֵב, לכלול את כל הפרטים בימין דרך הצדיק יסוד. אין כוח בפרט לעבוד את השם לבדו, אלא דרך הייחוד להשם יתברך בין האמונה לפרטים שעובר דרך הצדיק.

בזכות היגיעה שיש להשקיע בחיבור צד הנקבה לזכר, נברא לבורא – ניתן לתפוס מהי אהבה. אין מדובר בדבר טכני, אלא רכישה הכרחית של תכונה נפשית ביכולת החיבור, זה המפתח לאהבה, ולדבקות בהשם. זהו סוד כל הזיווגים: חיבור מחדש של זוג חלקים שהופרד, וכעת מתגעגעים ליחד.

העולם צועד לקראת הכרעה של הגיגים, גוג ומגוג, החלטה ברורה מי שולט – האמונה או המדע. במאבק זה יזכה לשרוד רק מי ששומר על הברית.

אין תגובות

להגיב