011- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – לא-לג למתקדמים | ☆...

011- הדף היומי בזוהר הסולם – יתרו – לא-לג למתקדמים | ☆ חכמת הפרצוף, סוד השפתיים, סוד האזניים

שיעור שמע:
הורד Mp3

יִתְרוֹ לא-לג

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה בְּסוֹד הַשְּׂפָתַיִם.

קטו) מכאן ולהלאה מדובר בסוד השפתיים. באות פ' שנכללה באות ס'. שפתיים גדולות, זהו אדם המדבר לשון הרע,  אינו מתבייש ואינו מפחד. בעל מחלוקת ורכילות הוא בין זה לזה, בין אדם לחברו. ומשלח ריבים בין אחים, הוא אינו בעל סוד. וכשמשתדל בתורה הוא מכסה סוד. אבל בעל לשון הרע ואינו שם יראה בליבו.

שפה מחברת בין פנימי לחיצוני, וזהו מקום העבודה הנפשי. השפתיים עומדות לרוחב מצביעות על השפעה והאמונה של האדם, לזה הם צריכים לשמש. השפתיים העבות באות להסתיר את הפנימיות, ומראה עבה שלהם מרמז על תאווה, ובעיקר כאשר צובעים אותם באדום.

שפה עליונה מראה על הדרך הרוחנית והתחתונה יותר מרמזת לקשר של הגוף.

קטז) וסימן זה, אות פ' הכולולה באות ר' ואינה כלולה באות ס', זהו נראה שהוא צדיק, אבל אינו ירא חטא. ולא צריכים להשתדל אחריו, מפני שכל דבריו הם בפה ולא בגוף.

קיז) שפתיים נובלות וצומקות, ואינן קטנות. זהו אדם בעל כעס ביותר. בעל זדונות. אינו יכול לסבול דבר. בעל לשון הרע בגלוי לכל בלא בושה. לפעמים עוסק בליצנות. זהו אדם שצריכים להתרחק ממנו.

קיח) אם מתמלא זקנו בשׂיער, הוא לשון הרע, מורה עליו שמדבר בגלוי לכל, אין לו בושה. עוסק במחלוקת. מצליח בדברי העולם. רואה בשונאיו. זהו קורץ בעיניו. ע"ז כתוב: הֵעֵז איש רָשע בפניו. זהו באות פ' בלבד, שאינה נכללת באות ס' כלל. ולפעמים מתחברת באות ר', ובאות ר' הזו היא נכללת. השפתיים הם כנגד נצח והוד, לשון כנגד היסוד ויש להבדיל בהם. ההוד צריך להיות עם סוג של אהבה המלווה בתאווה. והשפה התחתונה יותר אידיאית, יותר דקה.

כשהשפתיים עבות ואדם מדבר לשון הרע, משתמש בשפתיים המגנות על הלשון.

אדם המשחק בשפתיו הוא אדם שמתגרה בתאוות שלו, לכן צריך להיזהר.

שפה היא המקום שמחבר לחוץ. שפה דקה מידי מחברת באופן ישיר מדי בין הפנים לחוץ, ושפתיים עבות שומרות ומכסות על הפנים. כאן השאלה מה יש בפנים, ואם חלילה בפנים רע, הדבר מכוסה ואינו מתגלה.

וְאַתָּה תֶּחֱזֶה בְּסוֹד הַאוֹזְנָיִים

קיט) סוד האוזניים. מי שאוזניו גדולות, הוא אוויל בליבו ושיגעון ברוחו. מי שאוזניו קטנות ועומדות על קיומן כראוי, בהתעוררותו הוא חכם לב. רוצה לעסוק בכל. וזו אות י' הנכללת בכל שאר האותיות. על האדם לשמוע בצורה נקייה וכאשר האזניים גדולות מידי קשה לו לסנן כל מה שמגיע אליו, ושומע רק על גדלות עצמו, ולדברים חיצוניים. על האדם לפתח שמיעה פנימית ופחות חיצונית.

קכ) עד כאן עניין הצורות של האדם. מכאן ולהלאה סודות אחרים באותיות, שאינם עומדות תוך הפרצוף. אלא לדעת הסודות של ספר הזה, בתוך מדרגות עליונות, בזמנים ותקופות של עוה"ז, ועוד לא זכינו בהם.

קכא) אמר רבי שמעון: בני, אשריכם בעוה"ז ובעוה"ב. ואשרי עיני, שזכו לראות זה, כשאני נכנס לעוה"ב. בשביל נשמתי, אני קורא לעתיק יומין מקרא הזה, תערוך לפני שולחן. והקב"ה קורא עלינו, פתחו שערים ויבוא גוי צדיק שומר אמונים.

שאלות לחזרה ושינון בזהר יתרו לא-לג
1. מהו סוד השפתיים ועל מה מורות שפתיים גדולות?
2. על מה מורות שפתיים נובלות וצומקות?
3. מה היחס של הזהר הקדוש לקורץ בעיניו?
4. מהו סוד האוזניים ועל מה מורות אוזניים גדולות ועל מה קטנות?
5. מי הוא הרצוי לפני הקב"ה עפ"י אות קכ'א?
אתר הבית- http://hasulam.co.il
אתר ספר הרב: http://parasha.pw
פייס הרב: http://adamsinay.net
הזוהר היומי: http://zoharyomi.net
אתר התע"ס: http://kab.li
חנות ספרי קבלה: http://kabbala.co
קורסים נבחרים: http://moodle.hasulam.co.il
קבלה למתחיל: http://goo.gl/zGAtcv
טיפ זוגי קבלי: https://goo.gl/cg1T8Y
ניוזלטר שבועי: http://goo.gl/uQl5qR
אפליקציית הסולם: http://www.hasulam.co.il/ap
הרב אדם סיני: http://goo.gl/B4Pfwl

צור קשר: http://goo.gl/81NR6h

פייסבוק –
http://facebook.com/hasulams

אין תגובות

להגיב